| pitbull93 a întrebat:

am o situatie foarte delicata si nu stiu cum sa procedez: Vorbesc de ceva vreme cu o fata doar ca amici asa mai buni, ea are prieten si avea ganduri serioase fata de el doar ca el nu i in tara, si eu cu ea tot vorbind asa am inceput sa ne simpatizam si sa facem o mica relatie asa mai discreta. Dar acum ce sa vezi ea cred ca s-a indragostit de mine si vrea sa isi lase prietenul cu care vroia sa se logodeasca iar eu nu vreau sa am o relatie cu ea si nu stiu cum sa fac incepe sa imi para rau ca am facut relatia aia discreta cu ea voi ce ati face

12 răspunsuri:
| pitbull93 explică:

Voi nu intelegeti ca fata isi cauta amant in timp ce prietenul era plecat din tara, chiar daca nu eram eu cauta pe altul si aman2 am fost de acord sa fie doar ceva discret da eu ce sa fac daca s-a indragostit

| season0ver a răspuns (pentru pitbull93):

Asa se strica relatii ca trebuie sa se bage un lapte in palma sa zic asa, si tu esti ceva de genu frate de ce sa il insele cu altu cand poate sa il insele cu mine nu? dar am si eu o intrebare : tipa cu ala care e plecat de cat timp sunt impreuna? si de cat timp e plecat tipu?

| pitbull93 explică (pentru season0ver):

De vreun an sunt ei in preuna iar el i plecat d vreo 3 4 luni

| season0ver a răspuns (pentru pitbull93):

1 an. dar indivizii cati ani au? el respectiv ea?

| pitbull93 explică (pentru season0ver):

Ea 20 el 23 iar eu 19winking

| season0ver a răspuns (pentru pitbull93):

Da. o situatie foarte ciudata. oricum fi sigur ca ea de tine se foloseste. doar pentru ca el e plecat. deci tu sa nu cred ca vai ce tare sunt eu. i\am suflat'o tipului. nu femeia e conceputa in astfel de intamplari sa isi gaseasca pe cineva cu care sa o arda pe afara, la o tigare. tu inca nu ai inteles probabil schema ei. eu zic sa stai linistit cel mai bine e sa o tratezi ca pe o prietena. ca daca nu gandeste'te simplu. foarte simplu la rece. tu sa zicem ca o sa ai o relatie asa mai pe furis cu ea dar gandeste'te ca unu din voi pune suflet automat asta si mai gandeste'te ca probabil o sa dureze mica relatie. cat sa zice? hai 2 ani ok? dar dupa sti ce rezulta? se strica prietenia. Si eu am avut ocazaia sa ma "combin" cu o buna prietena dar am refuzat. Si e simplu dupa o relatie prietenie adevarata nu mai exista.

| season0ver a răspuns (pentru season0ver):

Imi cer scuze pentru greseli am tastatura in franceza happy

| Vix999 a răspuns:

Te mananca si pe tine...
Frumos.te-ai jucat cu ea cum ai avut chef si acum te rezgandesti.
Pai ce poti sa faci? Ori ii spui clar ca nu e loc de nimic, ori pur si simplu intrerupi orice contact cu ea si se va prinde singura.
Din respect eu as opta pentru prima varianta, ca sa stie si ea ce si cum.
Si pe viitor nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala!

| pitbull93 explică (pentru Vix999):

Da aman2 am fost de acord sa fim amanti si i-am spus ca nu vreau o relatie serioasa

| Vix999 a răspuns (pentru pitbull93):

Bun..pai si atunci unde-i buba? Adu-i aminte la fata ce sunteti si spune-i sa-si vada de viata ei ..si las-o in pace. Cauta-ti alta pentru frecuswinking

| season0ver a răspuns:

Esti nesimtit, si eu am patit la fel. cei care stiu despre acel cineva dar totusi se baga sunt cei mai nesimtiti oameni din punctul meu de vedere. stai in banca ta iar daca te mananca ti'as dori sa fii scarpinat foarte bine daca vine ala in tara.

| pitbull93 explică (pentru season0ver):

Sti cum ii daca nu eram eu era altul in locul meu si atunci de ce sa nu fiu eu