| Anonymmm a întrebat:

Bunahappy Am revenit cu o mica intrebarehappy Dupa inceperea vietii sexuale este neaparat sa intarzie menstruatia? Cam cu cate zile ar putea sa intarzie? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, menstruatia nu intarzie la inceperea vietii sexuale. Rareori intarzie, mai ales daca fata este prea mica si organele ei genitale nu pot face fata inceperii vietii sexuale, sau daca contactul sexual este violent (viol). Chiar si in aceste cazuri, intarzierea este mica, maxim 5 zile.

2 răspunsuri:
| Simo18 a răspuns:

De obicei nu ar trebui sa intarzie. ci sa vina chiar mai devreme decat iti venea inainte. mie mi-a intarziat o singura data. 2 zile. de atunci imi vine mereu mai devreme cu 3, 4 zile!

| pisoysmeq a răspuns:

De obicei daca iti intarzie menstruatia dupa inceprea vietii sexuale, s-ar putea sa intarzie intre 7 si 9 luni.