| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca dupa inceperea vietii sexuale sa imi intarzie menstruatia? Am avut contact sexual protejat, pentru prima data, acum 2 saptamani, de atunci nu am mai avut, si mi-a intraziat menstruatia 4 zile, e normal? big grin Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, după deflorare PRIMA menstruaţie poate întârzia : în general, cam 3-10 zile; dar, foarte RAR, se pot produce întârzieri mai mari...

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca protectia a fost defectuasa, atunci este normal.

| Alcyon a răspuns:

Iti intarzie fiindca te stresezi. Daca v-ati protejat, n-are ce sa fie.