| sweetsecret a întrebat:

Am sa incep cu inceputul. Deci e un baiat in clasa mea si imi cam place de el. Acum vreo saptamana toti din clasa incercau sa afle de cine ii place(fata respectiva find din clasa). Doar prietenul lui cel mai bun(ironia sortii - e si el din clasa) le-a zis tuturor ca as fi eu, iar baiatul asta nu a zis nici da nici nu.In acea seara l-am intrebat daca merge cu mine pana in statie(avem statiile una langa alta,dar el de obicei nu merge cu mine) si i-a facut pe toti cei cu care merge sa vina cu mine. Cand am ramas singuri a zis ca unui tip din liceu ii place de mine, iar eu i-am zis"ce ciudat! acelasi lucru mi l-au zis baietii mie despre tine".Mda...a zis cam de ce au zis ei asta-ca ii place de cineva din calsa dar ei nu stiu de cine- si ma rog, am plecat fiecare la casele noastre. Pe mess mi-a zis cine e fata(dar cred ca a mintit:astfel nu stiam decat eu cu prietenul lui) Acum doua zile i-au luat telefonul si ams unau razand prin pauze. si azi(de martisor) mi-a dat o bratara cu o inimioara restul fetelor primind martisoare obisnuite(inclusiv cea de care i-ar placea) si l-am prins de vreo 10 ori uitandu-se la mine. Stiu ca e cam mult de citit dar va rig sa ma ajutati:ce credeti ma place?(chiar el mi-a zis ca e cam timid la astfel de lucruri)eu sunt cam nesigurahappy Am vreo sansa la el? Sau nu?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Eu cred ca da.In primul rand pentru ca a incercat sa-ti spuna cine e fata, probabil sa te faca geloasa, iar in a doua faptul ca tie ti-a dat ceva diferit

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Da, te place pentru ca ti-a dat semne clare.

| GirlLăvHell a răspuns:

Da te place si ai 1000 de sanse cu el. Spune-i ce simti o sa fiti impreunahappy

| Pitzipoanca a răspuns:

Eu cred ca astea-s prostii care nu au ce cauta in categoria asta. happy. Asteptati sa treceti de 12 ani si abia apoi incepeti sa credeti ca hormonii = dragoste.

| sweetsecret explică (pentru Pitzipoanca):

Ca sa stii si tu-1. avem aproape 16
si
-2.nu te pune nimeni sa dai raspunsuri de dragul de a da

| RalucaTyan a răspuns:

Eu cred ca da, dovada fiind faptul ca ai primit un lucru diferit fata de celelalte fete si nu orice.Parerea mea ar fi ca tu sa il intrebi in fata daca simte ceva pentru tine.

| rikkimady16 a răspuns:

Normal ca ai sanse, toate fetele sau sanse la cate un baiat. eu zic sa vorbesti cu el, sa ii spui ca cei din cls ti-au zis ca lui ii place de tine si sa il intrebi daca e adevarat, simplu. decat sa stai asa sa te gandesti ma place, nu ma place mai simplu si mai bine e sa il intrebi pe el si sa ii spui ca nu trebuie sa fie timid, sa iti zica sincer, daca te place sau nu? si daca nu vrea sa iti spuna atunci ofera-i timp, vezi cum se comporta in preajma ta si o sa-ti dai seama daca te place sau nu pentru ca baietii se dau de gol singuri la un moment datwinking:* Bafta!:*

| cametome7 a răspuns:

Da cu siguranta ii place de tine ..mai mult e topit dupa tine acum trebuie doar sa il lasi sa faca el primul pas, doar e baiat.

| TemptationLove a răspuns:

DA eu zic ca da si ar trebui sa incerci ceva smug Bafta