| Melonnn a întrebat:

Am sa va povestesc prin ce trec aceste momente si poate cineva ma va intelege.
Am avut un prieten ceva timp. nu mi-a placut de el si am inceput sa ne indepartam si sa ies cu prieteni de-ai lui sa il fac gelos. el lupta mult. voia sa ne impacam, spunea tuturor ca ma iubeste, fara rusine. pana intr-o zi cand a renuntat, mi-a lasat un mesaj..eu disperataaaa! mi-am dat seama ca l-am pierdut.
Nu ma mai baga in seama. nimic!
I-am spus ca vreau sa ma impac cu el. ca vreau sa repar tot ce am stricat, insa nu a mai vrut.
ne-am vazut insa nu prea ma baga in seama. vorbea cu fete, prin mesaje. pur si simplu era indiferent. la un moment dat ne-am sarutat... voia sa ne impacam, insa mi-a lasat un gust amar. pentru ca vorbea cu alte fete.el care nici-o data nu m-a inselat sad
E total schimbat din cauza mea.
Imi arata poze cu familia lui si incepe sa sune telefonul meu, a raspuns el... si dupa mi-a dat sa vb cu amicul meu. a ramas sa ne vedem sa vedem un film cu mai multi prieteni. El cand a auzit (e foarte gelos pe acest amic al meu) a trantit albumul foto si a spus ca GATA, S-A TERMINAT. s-a schimbat de haine, a venit un amic si am plecat toti. eu am urcat in casa mea, el a ramas joc cu amicul lui.a ramas sa ma ajute cu ceva..insa nu cred ca ma mai suna.

Nu stiu..as vrea sa ies bine din toata situatia asta chiar daca eu sunt cea rea, sunt constienta. insa il iubesc s. dar nu vreau sa ne impacam pentru ca el vorbeste cu multe altele.
Ma simt oribil. nu vreau sa-mi pierd prietenii...nu stiu ce ar trebui sa fac.
Nu ma judecati, stiu ca sunt oribila, rea, nesimtita si cum mai vreti voi.dar chiar am nevoie de un sfat..multumesc.

Răspuns Câştigător
| Metempsihoza a răspuns:

Si eu am facut ceva similar. Apoi ne am impacat (el a propus) si a mers perfect 8 luni... apoi 3 de raceala, apoi o despartire care m a dat la pamant. Cert e ca eu eram si geloasa ca mereu ii umblau ochii dupa fete, dar si nepregatita pentru o relatie... si il tratam cam urat. Cert e ca daca inca te ar iubi ar face ceva. Faptul ca ai recunoscut e de ajuns. ai incercat sa repari. Daca nu mai vrea este problema lui.
Crede ma, regretul e doar o forma de a gresi din nou. Ramai deschisa si asteapta sa isi revina, o va face daca te iubeste. Daca nu, mergi mai departe si cauta sa fii fericita aplicand ce ai invatat

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Inainte nu-l iubeai, il inselai, acum el face asa te ignora si se razbuna. off
stiu cum e sa fi nehotarata

incearca sa-ti arati dragostea, sa-l cauti, sa-l ierti, sa fi draguta, sa-i vorbesti frumos

| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu ultimele tale afirmatii, iar tu nu ai nevoie de sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu neutrino.

| StalkerSoul a răspuns:

Pai de ce doamne l-ai facut gelos?
Asta e un defect al vostru, al tuturor femeilor. de ce sa il faci gelos? sa risti sa-l pierzi. na uite ca ai patit-o acum si ce sfat vrei?

Iti dau eu unul
Termina cu "iubirea" vad ca nu sti ce inseamna sa iubesti si lasa-l in pace sa gaseasca ce merita!

El a luptat pentru tine si tu l-ai ranit, felicitari!

| TeckTonik997 a răspuns:

Deci il iubesti dar nu vrei sa te impaci? Ft inteligent, ma rog, continua ce faci acum atunci, alta solutie nu e, daca l-as cunoaste, as incerca sa il conving sa nici nu mai vorbeasca cu tine

| bbu2eugen a răspuns:

Nu te judec dar nu trebuia sa il faci gelos happy pentru ca oameni gelosi ajung la lucruri extreme si ti-o spun din experienta eu sunt foarte geloasa si am ajuns sa ma tai pe vene doar pentru ca amicul meu/iubitu cum vrei sa i spui le dadea altor fete like la poze ...iti dai seama ca am facut o nebunie. Incearca sa vorbesti cu el ..sa stii ca el vb cu alte fete doar ca sa aiba cu cine discuta pentru ca odata ce ti se intampla cv simti nevoia sa vorbesti cu anumite persoane.

| Stefi17 a răspuns:

Pai nu stiu eu zic sa-i zici ca-l iubesti dar nu prea vrei sa fi cu cineva care e foarte gelos si nu vrei sa-ti pierzi prieteni. si vezi ce zice. Bafta!