| anonim_4396 a întrebat:

Am sangerari vaginale usoare de aproximativ 3 saptamani. Menstruatia a fost normala la timp dupa care la 2 zile de la terminarea ei am inceput sa sangerez iar. Am facut 2 teste de sarcina care au iesit pozitive doar ca la ecograf nu se vede absolut nimic. Ce ar putea fi?! Sangerarile continua si de la un timp am si dureri de ovare, ameteli, stari de oboseala si greata. Daca e vorba de o sarcina extrauterina cand ar putea fi depistata la timp si cat este nevoie sa astept pentru a afla ceva concret si a nu-mi pune viata in pericol? Mentionez ca am vizitat deja 3 ginecologi diferiti din care 2 mi-au spus ca am dereglare hormonala iar cel de al treilea faptul ca sunt insarcinata doar ca nu vede nimic la ecografie. Multumesc!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca cei 3 medici ginecologi care te-au consultat in mod real si NU au reusit sa stabileasca care ar putea fi adevaratul motiv al sangerari anormale, devine imposibil ca cineva care nu te-a consultat efectiv sa-ti poata oferi un raspuns cert si concludent. Un test de sarcina beta-hCG efectuat intr-un laborator de analize medicale iti poate oferi raspunsul cert si foarte precis, in cazul in care au trecut mai mult de 14-16 zile de la data la care ar fi putut fi data posibilei fecundari a ovulului. Multa sanatate!