| nimicmik a întrebat:

Buna am si eu nevoie de de sfatul vostru vreau sa imi dau seama daca eu sunt problema in relatia mea. Am o relatie de 6 ani, de ceva timp el s-a schimbat imi vorbeste foarte urat se comporta urat parca nici nu il mai recunosc, daca incerc sa ii explic ce ma deranjeaza la el imi spune ca iar incep cu discutii de astea, de multe ori m-a lasat singura ca sa iasa cu prietenii lui, cand ne certam imi vb urat si nu inteleg de ce ma simt vinovata mereu si am impresia ca poate eu am gresit ca am spus ceva si de multe ori imi este frica sa spun ce simt ca sa nu se supere si sa evit o cearta relatia asta a durat atat datorita mie ca am iertat si am luptat pentru noi dar am obosit sa sper ca se va schimba, il iubesc din tot sufletul si as face orice ca sa ne fie bine chiar daca nu sunt fericita este si primul baiat. Nu stiu ce sa fac oare sa mai lupt pentru el? Multumesc

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu el despre aceasta problema,din cate am inteles aici as putea spune ca relatia asta nu mai are nici un viitor, poate ma insel, poate ca nu dar dcat sa lipti cu,, morile de vant,, mai bine nu lupti deloc

| 愛日本 a răspuns:

Dupa cum l-ai descris, si cum ai descris relatia eu as zice sa discuti cu el, sa i spui in fata tot, ce s-a intamplat cu el? de ce vorbesteasa urat si evita comunicarea? Intra-devar e foarte greu, dupa 6 ani. De ce sa iti strice viata? Eu zic ca daca nu vrea sa te asculte, si nu o sa se schimbe nu are rost sa iti strice viata. Intreaba-l daca te iubeste!

| Oana92 a răspuns:

Si nu ai impresia ca doar tu incerci sa faci ceva pentru relatia ta? Nu crezi ca meriti ceva mai mult? Nu vrei ceva mai mult pentru tine, pentru viitorul tau? Nu crezi ca nu ar trebui sa iti fie frica de nimeni, cu atat mai mult de omul cu care iti doresti sa imparti viitorul? Din pacate de multe ori dragostea nu e suficienta...

Raspunde-ti la intrebarile astea si vei afla singura raspunsul...

| ჯpLaNe a răspuns:

Buna.Poate a gasit pe altcineva.Dar poate are si el niste toane.
Sau niste probleme in familie probleme personale...
intreba-l daca are probleme si incearca sa-l ajuti daca poti.
Daca crezi ca are pe altcineva poti intreba un prieten de-al lui cu cine si-a petrecut timpu'...dar un prieten care este mai apropiat de el si care nu te va pira

| rikkimady16 a răspuns:

Nu, nu mai lupta. te lupti cu morile de vant. la o caruta trebuie sa traga doi nu doar unul. tu esti cea care lasa de la ea si iarta in toata chestia asta si el e cel care isi bate joc de sufletul si de sentimentele tale. poate si el te place, dar nu te iubeste, cel putin nu in adevaratul sens al cuvantului. la el a intervenit rutina, s-a obisnuit cu tine si nimic mai mult iar tu suferi din cauza indiferentei lui. gandeste la rece, nu te mai implica emotional pentru 5 minute si gandeste din afara. merita? merita ca o femeie sa fie bataia de joc a unuia? nu cred. exista pe lumea asta n barbati care si-ar dori o fata ca tine langa ei, care te-ar iubii si te-ar aprecia la adevarata ta valoare si tu stai sa te calce acesta in picioare. i-ati inima in dinti si spune-i odata si pentru totdeauna ca daca nu se schimba o sa il parasesti. acorda-i un timp de o luna in care esti dispusa sa mai astepti marea lui schimbare iar daca nu se schimba atunci poti sa iti dai si tu seama ca nu te iubeste si pleci fara sa te uiti inapoi. nu iti irosi timpul alaturi de persoane care nu merita, care nu vor. nu vezi ca el deja s-a plictisit de tine? din ce spui tu, ca vorbeste urat cu tine, eu trag o singura concluzie :RUTINA si PLICTISEALA sunt sigurele motive pentru care mai sta langa tine, nici pe departe iubirea sau macar o farama de sentimente. tu esti dispusa sa traiesti in continuare simtindu-te inferioara si vinovata? daca asta vrei de la viata ta atunci continua, insa daca vrei sa fi iubita si rasfatata, asa cum ar trebui sa traiasca o femeie atunci lasa-l cat mai poti. mai tarziu sentimentele tale se vor amplifica si el va deveni din ce in ce mai insuportabil si atunci ce faci? nu o sa iti para rau ca nu ai pus punctull pe i atunci cand a fost nevoie? gandeste-te un pic, 5 minute, la rece si o sa realizezi singura ceea ce trebuie sa faci. Bafta! :* sa ma anunti cum decurg lucrurile si ce ai hotarat, daca doresti happy:*:* te-am pupat si ai grija de tine!

| BB15 a răspuns:

Buna. din cate ai spus mai sus el nu prea isi mai da interesul in legatura cu relatia voastra. deci cred ca ar fi bine sa discutati deschis in ceea ce va priveste si sa vezi ce puteti rezolva, daca veti mai ramane impreuna sau nu. daca el te ignora si se comporta urat cu tine asta nu inseamna ca altii nu te vor mai mult ca el. happy bafta!