| Silvara a întrebat:

Am si eu nevoie urgent de niste sfaturi! Aseara stateam in pat si ascultam muzica cand deodata primesc un mesaj de la baiatul pe care il plac si care de curand mi-a marturisit ca si el ma place. Am vorbit prin mesaje ceva timp si dupa, m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. Eu chiar nu stiam ce sa ii spun deoarece tin foarte mult la el, dar totodata vreau sa am note mari la scoala si sa invat mult. I-am spus ca nu stiu acum raspunsul si ca nu am timp pentru o relatie chiar acum, dar mi-ar placea sa continuam acest 'flirt' al nostru. El a fost putin suparat, iar apoi a adormit. Deci, ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa putem fi impreuna si sa invat bine?

5 răspunsuri:
| deviant18 a răspuns:

Eu zic in primul rand sa vorbesti cu el fata in fata. si sa stii ca o relatie nu iti afecteaza scoala daca stii sa fii echilibrata.

| Nebuneală a răspuns:

De ce nu?
Poti sa te ti si de scoala si sa fii si cu elhappy
Poti sa ii explici ca conteaza foarte mult pentru tine sa ai note mari dar vrei sa fii si cu elhappy
Daca te place te va intelege si iti va acorda timpul tau pentru studiu iar apoi timpul vostrulove struck
Succeshappy

| oAnna a răspuns:

Parerea mea ca daca ai un prieten nu o sa mai ai aceleasi note,, pentru ca in acel timp nu o sa mai ai pofta de invatat ci de stat cu el si te gandesti mai mult la el,,, mai bine ati ramane cum sunteti si poate mai incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sa fiti impreuna ai timp sa invetii si mie mi sa intampla asa

| blonda_6293 a răspuns:

Deci daca te place cu adevarat, iti va respecta orice decizie.Chiar daca ii vei zice sa mai astepte sau ca nu aveti nici o sansa.

Insa dupa parerea mea ar trebui sa-l accepti pentru ca un baiat care sa iti impartaseasca sentimentele nu gasesti oriunde.nu da cu piciorul unei relatii care poate pe viitor va avea noi inceputuri.Bafta!

Si daca intr-adevar iti pasa de scoala aceasta relatie nu te va afecta deloc.

baftaa!