| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.Acum 2 saptamani am fost violata si mi-a fost frica sa zic parintilor mei. Respectiva pers care ma violat nu a folosit prezervativ.Este posibil sa fiu insarcinata? Desi dupa ce a plecat de langa mine respectiva pers am cazut jos si am pus mana "jos" si m-am trezit ca aveam o substanta alba pe manacryingcryingcrying Mi frica sa nu fi ramas insarcinata. Astazi sunt 2 saptamani si au inceput sa ma doara sanii. Mi frica sa nu afle parinti mei. Mi frica pur si simplu nu stiu ce sa fac.Am doar 14 ani.Va rog raspundeti repede ...Va multumesc si astept raspunsurile voastre...sadsadsad

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă arăţi şi-n realitate ca-n poza de la avatar... apoi ţi-ai căutat-o.
Da' oricum nu te cred.
În altă întrebare dădeai "sfaturi" despre dezvirginare aşa că am văzut cât eşti tu de traumatizată.
NU, nu ai fost violată ci ai întreţinut raporturi sexuale benevole şi ţi-a şi plăcut!
Avort plăcut!
Pa!

| Romancutza a răspuns:

B3b3lusha, ar trebui neaparat sa-i spui parintilor, 99% sigur esti insarcinata, ei te vor ajuta mai mult ca oricine, pana la urma urmei se va afla totul, mai bine zile acum inainte sa fie prea tarziu.

| Pacala a răspuns:

Te-a violat pe naiba. Ce-ai cautat in aceeasi camera cu el? Ca doar nu te-a luat cu japca pe afara, in vazul lumii. Daca ai gasit o substanta alba, era sperma. Asta inseamna ca o aveai si inauntru. Daca erai fertila, esti insarcinata. Test de sarcina peste inca o saptamana, adica dupa 21 de zile de la contactul sexual neprotejat. Daca iese pozitiv, la avort cu tine. Spune-le alor tai intai si mergi la politie. Sexul cu minori care au varsta sub 15 ani este corupere de minori si se pedepseste cu inchisoarea, chiar daca a fost viol sau sex cu vointa minorului.

| Alex a răspuns:

Vorbeste imediat cu parintii tai si anunta imediat la politie. Du-te si la medic. Nu e vina ta ca te-a violat persoana respectiva si asta inseamna ca parintii tai nu sunt suparati pe tine, ci suparati pe cel care te-a violat.
http://dexonline.ro/definitie/viol
http://ro.wikipedia.org/wiki/Viol
http://en.wikipedia.org/wiki/Rape

| denysame a răspuns:

Trebe sa le zici lucrurile astea nu se ascund! Du-te si la politie! Iar restul vor stii parintii ce sa faca!

| Ionutzz97 a răspuns:

Spunele parintilor si du-te cu ei la politie, cel ce te-a violat trebuie pedepsit cu puscarie. Daca nu il reclami poate sa mai violeze si alte fete.

| cucu a răspuns:

Da`mi voie sa nu te cred... draga daca ti-ao tras`o fara prezervativ spaga ta. trimite`l pe ala care te "violat" sa cumpere un test de sarcina. apoi daca nu`ti convine rezultatul consulta un medic de specialitate. si nu te mai juca u iubi de`a "violatu" ca uite e se intampla

| Christa a răspuns:

In primul rand : vorbeste cu mama ta, pentru ca ea este " cel mai bun prieten " al oricarei persoane. Spune-i ei tot ce s-a intamplat, pentru ca odata si odata tot se va afla, si va fi mult mai grav. Exista un risc mare sa ramai insarcinata, mai ales ca nu a folosit prezervativ straight face.

| ancutsa13 a răspuns:

Daca ce zici tu e adevarat, primul lucru pe care trebuia sa-l faci era sa le zici parintilor tai si sa iei pilula de a doua zi. Poti ramane marcata psihic pe viata, dar si fizic atata timp cat poate aparea o sarcina pe care cel mai sigur o vei abandona. Acum cel mai bine este sa le spui parintilor cat mai repede, stai linistita, nu te vor invinui pe tine si nici nu te vor judeca!

| zarkon a răspuns:

Dacă e adevărat ce ne-ai povestit, sfatul meu e să le zici, de URGENTA, părintilor, prin ce ai trecut.

| Ady00pk a răspuns:

Nu mai astepta! oricum v-a trebui sa le spui parintilor pana la urma! cu cat mai devreme cu atat mai bine! parinti tai vor merge sa il reclame iar apoi vor merge cu tine la ginecolog(doar mama sau doar tatal, cu cine vrei tu)sa nu cumva sa ai o sarcina cu el! daca ai sarcina cu el v-a trebui sa faci avort!

| ღmarynaღ a răspuns:

Off cat de rau imi pare de tine sincer eu m-asi fi dus in locul tau cu bunici sau cu parinti dar daca ai avut ciclu dupa viol nu ai sarcina happy si daca te vilase atunci trebuia imediat sa te duci la medic si sa ceri pilula big grin

| dink08 a răspuns:

Fetito bagati ma mintile`n cap. Du-te la parinti si spune-le ca cu chestii din astea nu sunt de glumit.Am o pretena care era cat pe aci sa fie si ea violata, si o ramas cu traume, Seara cand stam afara, daca trebuie sa mearga la magazin, ii e frica sa mearga.Deci nu glumi cu chestii din astea. Te duci la parinti tai si le spui, vor decide ei daca vor sau nu sa depuna plangere impotriva lui.Treaba e ca acel individ nu a folosit prezervativ, si ai si simtit ca aveau ceva la. jos, Sunt sanse mari de a ramane gravida. Te rog frumos asculta-mi sfatul si spune-le, ca doar nu o fost vina ta.Recomand sa mergi si la pshiolog pentru cateva sedinte, deoarece aceasta intamplare, este un soc imens pentru o fata de 14 ani.Iti urez bafta.

| Fritsa a răspuns:

FATA deci e prea tarziu.
Imediat dupa ce te-a violat trebuia sa ii zici mamei tale sa iti cumpere pilula aia de a doua zi si trebuia sa mergeti la politie.
Daca esti insacinata trebuie sa faci un avort dar gandeste-te ca omori un copil sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa ti sp. daca nu a folosit prezervativ s.ar putea sa fii insarcinata.lichidul care il aveai dupa contactul sexual era sperma lui...totusi ar fi mai bine sa vb cu parintii tai.

| barbosu213e a răspuns:

Substanta aia era sperma

| ice_baby a răspuns:

Ar fi mai bine sa le spui parintilor dupa parerea mea, adevarul mai devreme sau mai tirziu se afla iar acea pers trebuie sa fie pedepsita.cit despre sarcina sinii pot sa te doara findca iti vine ciclu dar ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata cumpara un test de sarcina. daca esti insarcinata ar fi mai bine sa le spui parintilor sau mai bine mamei tale, te va intelege si crede-ma nici-un prieten nu te va ajuta asa cum te ajuta mama. poate egreu sai spu dar gandeste-te ca parintii is unicii in care poti avea incredere si care nu te vor trada niciodatahappyfii tare succes

| Adellin97 a răspuns:

Tie nutie ca tea violat ca ti-a placut doarlaughing ati e sa nufi ramas gravidutalaughing