| Adina_4603 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Aproximativ acum o luna am avut contac sexual cu iubitul meu.Bineinteles ca atunci cand te simti mai bine, prezervativul se sparge cum e posibil frate no si in timpul actului sexual s-a intamplat una ca asta, prezervativul s-a spart, dar el a ejaculat afara dar mi-a fost frica ca probabil i-a ramas ceva pe canal ca nu ne-am dat seama ca s-a spart. si am mers imediat la farmacie si am luat pilula escaplle. am sangerat dupa vreo 5-6 zile timp de 5 zile, si e posibil ca aceasta pilula sa imi delegreze ciclul menstrual? adica a trecut ceva timp... bineinteles nu am simptome ca as fi gravida, e prea devreme zic eu ma gandeam sa fac un test, dar nici ele nu sunt 100%eficiente, si sa merg la ginecolog sa aud ca imi zice ca e normal nu stiu ce sa fac! voi ce ma sfatuiti?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Papusik a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor.
Pentru ca testele asa cum zici si tu nu dau rezultatul corect intotdeauna love struck.
Succes sa nu ai bebe! love struck

5 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog! Asa o sa fi 100% linistita! SucceshappyFundabatting eyelashes?

| Ellenna a răspuns:

Vorbeste cu un doctor ginecolog, nu iti fie rusine. Ginecologul poate deveni prietenul tau si te poate ajuta mult mai mult decat oricine de pe acest site. Si iti poate prescrie anticonceptionale si pilule care sa nu iti afecteze organismul si nici sa nu iti deregleze ciclul menstrual

| francesca89 a răspuns:

Stai linistita.atat.

| miha1984ingerash a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi nu ar trebui sa iti faci griji. e adevarat ca iti deregleaza menstruatia dar nu ai cum sa fii insarcinata. Trebuie doar sa te linistesti deoarece din cauza stresului e posibil sa nu-ti mai vina ciclul. bafta

| fℓαviiαα a răspuns:

Da, anticonceptionalele iti regleaza ciclul menstrual.Dar mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog...el te va sfatui mai bine.Ar fi bine daca ati merge impreuna, sa nu va fie jena! Este un lucru absolut normal! happy