| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare dar mai intai am sa va povestesc pe scurt.Sunt cu un baiat de ceva timp si ne-am inceput viata sexuala.Din vacanta de vara ne tot ciondanim adica in sensul ca era nehotarat nu stia daca vrea sa fie cu mine sau nu.Am fost impreuna s-a desp de mine apoi iar ne-am impacat si pe urma iar s-a despartit de mine.M-am suparat foarte rau pe el nu am mai vorbit deloc si imi propusesem sa nu-l mai plac. Aproape reusisem cand a venit el cu scuze cu mesaje peste mesaje ma suna mi-a cerut iertare de n ori pana cand l-am iertat dar fara sa ne impacam sau sa il bag in seama:ma baga doar el. Faza este ca el nu credea ca il plac credea ca vreau doar sa imi bat joc.La un moment dat mi-a zis ca vrea sa fie cu mine ca nu-si mai bate joc ca si-a dat seama ca sunt potrivita pentru el etc.Am acceptat cu putina teama dar eram hotarata:daca va face la fel si va lua totul ca pe o joaca si se va juca cu sentimentele mele ii voi sterge nr si nu ii voi mai vorbi niciodata.Nu a mai facut asta dar vreau sa va spun ca este un tip extrem de orgolios,incapatanat, ambitios, suparacios. Spre exemplu el are voie sa nu iasa odata afara fara ca eu sa am voie sa ma supar daca ma supar se enerveaza.In schimb eu daca nu pot iesi odata se supara, ma trateaza cu raceala.Asta este doar un exemplu.Nu prea lasa de la el trebuie sa ii fac mereu pe plac..si acum inca ceva:dupa ce am facut dragoste s-a apropiat si mai mult de mine dar tot orgolios a ramas incapatanat nu vrea sa imi spuna ca ma iubeste pentru ca, crede ca mi-o iau in cap si ma rasfat.(asta mi-a spus-o un bun prieten de-al lui)..Eu i-am spus ca vreau un preludiu mai lung astfel ca acum decat ma intarata ca sa spun asa si pe urma se abtine el doar ca sa ma enerveze pe mine pentru ca vezi doamne am vrut eu preludiu mai lung.M abucur ca atunci cand stie ca a gresit incearca prin orice mijloc sa ma impece si este foarte foarte gelos.Acum intrebarea:cum sa ma comport cu el? cum sa mentin relatoa asta? voi fetelor care ati avut de a face cu astfel de baieti sau baietilor care sunteti ca el poate reusiti sa ma lamuriti si pe mine.Cum sa procedez? sa il sun euca..chiar nu ma pricep la o relatie si nu vreau sa ne despartim din chestii banale.Mentionez ca am 18 ani si el este de varsta mea.Multumes anticipat.Va pup si imi cer scuze ca am scris atat de mult kiss

Răspuns Câştigător
| QuestionNr1 a răspuns:

Discutati despre orice. Pe asta se bazeaza o relatie. Spune-i sa te mai alinte, sa iti spuna ce simte, nu sa se inchida in el. Asta e ingura voastra problema: NU comunicati. Daca ati comunica ar fi PERFECT! tongue Bafta!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| QuestionNr1 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca pana la urma de aia sunteti impreuna pentru ca simtiti nevoia sa aveti pe cineva langa voi la care sa ii puteti spune orice. Nu e nimic de ras ca te pierzi. E din cauza emotiilor pe care le are oricine. Nu o sa pari insistenta daca il suni pentru ca e normal sa vrei sa il suni. Gandeste-te un pic: Daca nu l-ai suna si nu te-ar suna nici el pe tine v-ati indeparta, apoi ar aparea certuri, apoi nu mai sunteti derutati pentru ca nu stiti de ce va certati si asta duce la despartire. Daca deja s-a ajuns unde s-a ajuns( la nopti albe) atunci inseamna ca deja poti sa-i spui orice, iar cand devine nervos incearca sa-l calmezi, pentru ca daca va certati, pe baza nervilor iar o sa va despartiti. Ascuta-ma si sa vezi ca o sa fie binewinking Bafta!

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru QuestionNr1):

Mersi mult pentru sfaturi.