| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa18 a întrebat:

Am şi eu o întrebare!
Este normal să nu mai simt plăcere în timpul actului sexual? Când mi-am început viața sexuală totul a decurs normal, nu aveam nici o problemă. După ce m-am despărțit de persoana cu care mi-am început viața sexuală, am avut o pauză de un an iar când mi-am refăcut o relație şi am hotărât să facem acest pas, a fost mai greu, m-a durut foarte tare, aproape ca prima dată şi de atunci nu am mai simțit plăcereaîn sine, nici măcar nu mă excit dacă mă atinge sau mă sărută. Au trecut 2 ani şi nu s-a schimbat nimic...am tot citit despre această problemă, nicidecum nu am fost încordată, am stat cu gândul numai acolo, am încercat în multe poziții şi nimic. Îmi este jenă să vorbesc cu cineva despre asta şi sincer nici nu ştiu dacă un doctor ginecolog m-ar putea ajuta cu asta. Îmi puteți da un sfat, vă rog? Chiar nu ştiu ce să fac, îmi iubesc mult partenerul, mă simt atrasă de el dar când vine vorba de contact sexual, oral sau atingeri, nu simt niciun fel de plăcere sau excitare.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu are cum dacă te atrage și îl iubești sa nu simți nimic. Blocajul e doar psihic

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stii sa ti-i alegi.