| aanndreea a întrebat:

Am si eu o intrebare…mi-a venit menstruatia pe 6 august(seara), si m-a tinut 6 zile, aseara pe 13 am avut un contact sexual neprotejat, fara sa ejaculeze in mine.Inainte cu o ora si jumatate am mai avut un contact protejat. Exista posibilitatea sa raman insarcinata? Astept raspuns.multumesc.

Răspuns Câştigător
| deluxe a răspuns:

Nu esti insarcinata, deoarece te aflai in perioada de gratie " 10 zile"Ai grija incepand cu data de 15 seara, timp de 10 zile.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista o posibilitate. Nu te aflai deloc in perioada de gratie. Ea tine intr-adevar 10 zile, dar 5 inainte de sangerare si 5 incepand din prima zi de sangerare, practic 10 zile in care ziua a sasea e prima zi de sangerare (6 august pentru tine). Perioada cu fertilitate minima s-a terminat pe 10 august, 13 este ziua a opta, zi cu fertilitate destul de mare. Asadar riscul este destul de mare, nu-l pot aprecia foarte bine, pe undeva pe la 15% as zice.

| elena a răspuns:

Categoric NU.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, exista. Protejeaza-te!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil, pentru siguranta trebuia sa te protejezi...

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Da este posibil data viitoare gandeste de 2 ori ce faci si ati face bine sa va protejati ca de nu dupa o sa ai de tras

| ancalazar a răspuns:

Orice act sexual neprotejat aduce aceasta posibilitate! Gandeste-te de doua ori inainte sa actionezi! Uneori e foarte greu pentru un tip sa nu ejaculeze chiar daca spune ca asa va face si e de ajuns doar o picatura...

| bluerapper a răspuns:

Atat timp cat nu a ejaculat in tine e clar ca nu vei ramane insarcinata, bine acum depinde daca a ejaculat in alta parte si apoi te-a penetrat iar... aici se schimba placa si te poti trezi cu un bebe ( recomand un test de sarcina ).