| MadalinaDidi a întrebat:

am si eu o intrebare? oare ar trebui sa imi fac griji? Prietenul meu a fost plecat in italia luna trecuta, cand a venit am avut relatii sexuale.neprotejatedar daca stam sa ne gandim niciodata nu ne-am protejat si avem aceste relatii de vreo 6 7 luni. din cate am observat.ciclul meu intarzie, adica in martie si aprilie menstruatia mi-a venit pe 27 26iar in mai si iunie mi-a venit pe 1.de fapt in odata la 2 luni menstruatia imi intarzie cam 5 zile.Acum in iulie trebuia sa imi vine pe 7 -8dar e 9. e posibil sa fiu insarcinata., adica mereu am avut grija si nu s-a intamplat nimic.Am dureri de sani si niste dureri mici de burta, am avut dureri de spate. Ce credeti e posibil sa astept un bebe? din cate stiu durerile de sani se pot trage si din cauza unei posibile sarcini. Vreau sa imi raspunda mamicile, persoanele care stiu si vreau raspunsuri clare si fara caterinca.Va rog

2 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Pai ce sa va fac daca vi lene sa cumparati un amarat de prezervativ rabdati nene consecintele.

| tuGatita a răspuns:

Buna. nu is mamica si nu stiu cata experienta am dar am fost si inca sunt in aceeasi situatie ca tine. cam de 4 luni si mie mi s-a dereglat. adica tot asa ca la tine imi venea dupa 25-26 si a ajuns usor usor si luna trecuta a venit pe 9. mentionez ce am avut si pe 3 si pe 5 si pe 7 si vad ca tot urca. nici eu nu inteleg din ce cauza se intampla asta. si eu am relatii neprotejate dar nu mi s-a intamplat niciodata sa raman insarcinata. si nu iau nimic pastile etc. deci cu siguranta ca nu esti. eu zic ca poti sta linistita. daca ai dureri probabil ca se apropie menstra, fii calma si nu te stresa ca iti va intarzia si mai mult. si mie trebuia sa imi vina azi si vad ca nu am nici o durere nimic si eu le am cu cateva zile inainte. iti va veni si nu te teme, ca daca nu s-a terminat in tine nu esti insarcinata. dar ca sa fii tu sigura si daca vezi ca tot intarzie multe zile fa un test. sa fie si pr tau cu tine ca va fi mai usor...adica ai un sprijin. nu esti singura si stresata. asa ca ai mare grija... poate ca ai si racit poate e o dereglare hormonala. oricum nu cred ca vei fi mamica, is sanse fff slabe. bafta!