| anonim_4396 a întrebat:

In ultimele 3 zile am dureri la nivelul ovarelor si la sani. Menstruatia mi-a venit pe 15 si mi s-a incheiat pe 20. Am intretinut relatii sexuale insa numai protejat, cu prezervativ. Care sunt cauzele acestor dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In aceste zile esti in perioada fertila iar astazi ar trebui sa se produca ovulatia in cazul in care ai un ciclu menstrual cu durata medie de28 de zile. In aceste zile unele femei au o stare generala mai deosebita deoarece pot simti un disconfort datorat eliberarii ovulului din foliculii oavarieni. In mod normal durerile ar trebui sa dispara in uramtoarele 1-2 zile. In caz contrar ai putea/ar trebui sa i te adresezi unui medic ginecolog pentru a-ti face o investigatie/consultatie generala.