| Ioab a întrebat:

pot sa fiu insarcinata daca am avut timp de 3 zile menstruatie (primele 2 zile normale cu scurgeri de sange exact ca la ciclu, iar a treia zi maroniu.mentiomezi ca seara nu prea a mai curs si am stat in apa )mentionez ca am facut sex neprotejat dar nu a ejaculat in mine,dar inainte cu ceva timp am luat antibiotic si nurofen si acum am dureri de burta, cred ca am racit la ovare ...este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca ar mai putea sa exista o sarcina instalata in uter si dupa ce are loc o sangerare menstruala de 3 zile, este extrem de mica spre imposibila. Si asta datorita faptului ca actul sexual amintit nu s-a finalizat cu ejacularea spermei in vagin, cat si datorita faptului ca o menstruatie cu durata de 3 zile este cat se poate de normala, autentica ceea ce exclude existenta unei sarcini ipotetice. Pentu linistea ta sufleteasca si pentru a dispare orice ingrijorare, este indicat sa efectuezi un test de sarcina care sa-ti confirme ca in urina NU exista hormonul de sarcina hCG. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fii gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum, atata timp cat ti-a venit menstruatia.

| Ştefania1989 a răspuns:

Buna si chiar daca ai fi primele simptome apar dupa o luna si deci nu eti insarcinata. Daca de regula menstruatia tine mai mult nu este bay, in unele zile poate sa fie si asa de 3zile. Dar pentru linistea ta sufleteasca fa un test de sarcina dar asteapta sa treaca 7zile de la actul sexual