| RoBeRtInOoO a întrebat:

.in urma cu o saptamana eu si prietena mea ne-am cam "prostit" neprotejat..nu a durat mult, iar eu nu am ejaculat in ea.n-am simtit nimic..si stiu sigur ca asa a fost..insa, ei i-a intarziat ciclu 5 zile..are semne ca trebuie sa-i vina (dureri de burta, scurgeri).e posibil sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| AriannaAri a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea nu are cum sa fie insarcinata happy. Totusi exista si acel lichid preejaculator care poata sa contina spermatozoizi asa ca, cel mai bine ar fi ca ea sa faca un test de sarcina happy.

| RoBeRtInOoO explică (pentru AriannaAri):

A facut.dar trecuse doar 5 zile. testul a iesit negativ.happy dar tot nu putem sta linistiti.

| AriannaAri a răspuns (pentru RoBeRtInOoO):

Pai daca testul a iesit negativ nu aveti de ce sa va agitati happy, poate ciclul ei este neregulat ceea ce inseamna ca este normal sa ii intarzie uneori.

| RoBeRtInOoO explică (pentru AriannaAri):

Merci happy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

ATENŢIE : testul de sarcină e recomandat a se face la 7-10 zile DUPĂ data la care trebuia să-i vină ciclul! Deci, NU la 5 zile după, deoarece NU e concludent! RECOMAND încă un test la 10 zile de la data la care aştepta menstruaţia ( dacă are ciclu REGULAT, altfel e pe "ghicite" )!