| Mysteryossa a întrebat:

buna.
am si eu o intrebare: poti ramane insarcinata daca te protejezi?sad...adica am facut-o cu iubitul meu si ne-am protejat, dar eu stau mereu cu gandul ca daca se poate intampla.help, funda :X

Răspuns Câştigător
| rino90 a răspuns:

1. daca nu s-a rupt prezervativu nu ai probleme
2. de acu, spune-i sa il verifice. e usor daca sufla putin in el cat sa vada daca pierde aer
3. nu e chestie grava chiar daca se intampla sa se rupa, mergi la ginecolog a doua zi si gata
4. cat ai prezervativu bagat... spune-i sa dea mai tare. distractie placutawinking

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singura protecție de 100% este abstinența, restul sub 98%, primul find prezervativul.
Dacă s-a aplicat metoda corect, șansele sunt minime aproape inexistente, să nu uităm că există și accidente!
În concluzie, trebuie să ai mai multă încredere în tine și nu trebuie să te speri din orice.
Dacă întârzie, poți face un test de sarcină.
Pa, pa.

| answer a răspuns:

Metoda de contraceptie 100% sigura este abstinenta. Dar daca va protejati, daca atunci cand el ajunge la "boom" o face in afara, atunci nu are ce sa se intample! Adica sansele sa se intample sunt de doar 1%, dupa cum scrie si pe prospectul prezervativelor (la Durex ma refer).

| underground05 a răspuns:

Daca v.ati protejat poti sa stai fara grija, nu s-a intamplat nimic.pup

| Eufourikul a răspuns:

Depinde de protectia folosita! daca ejaculeaza afara fara sa fii folosit prezervativul probabilitatea de a ramane insarcinata e de peste 60%
cu prezervativ-30% probabilitate
anticonceptionale-1-2%...pentru alte info contacteaza-ma si inca ceva nu va mai grabiti sa dati repede funda omu ti-a zis sa te duci la ginecolog nu care sunt probilitatile tale de a ramane insarcinata mirella! peace

| AccesoriiAli a răspuns:

Sunt si eu asa ca si tine! eu nu folosesc prezervativ si nu am ramas niciodata! nu-ti fie frica cand va veni timpul sa vina un bebe vine el singur fara sa stiti voi 2 happy parerea mea happy sper ca te-am ajutat :p

| vanilladroid a răspuns:

Daca v-ati protejat nu trebuie sa-ti fie fricahappy.