| Mslollypop a întrebat:

am facut dragoste cu iubitul meu dar mereu am facut-o protejat, si el a avut grija ca mereu sa o scoata inainte de ejaculare, acum sunt tot cu gandul la o sarcina, * este prima oara cand am facut dragoste*, si am facut analizele periodice si as vrea sa intreb daca se poate da seama de aici daca as putea fi insarcinata sau asa... Sfaturi va roooog.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De aici din partea noastră de lume?laughing, mergi la ginecolog el te va ajuta in gasirea raspunsului cautat, sarut mînutele, ce vârsta ai?

| Mslollypop explică (pentru CristiDinBucuresti):

Scuza-ma, dar nu te intereseaza varsta mea, cred ca am avut nevoie de un sfat din partea altora, nu am nevoie de sarcasm, o lamurire in aceasta privinta imi era de ajuns, multumesc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza analizelor de baza efectuate de obicei in mod curent in laboratorul de analize medicale efectuate in mod curent, nu se determina hormonul de sarcina hCG acesta efectuindu-se doar in cazul in care se cere/specifica in mod expres efectuarea ei. Daca s-a folosit intotdeauna o metoda de protectie, probabilitatea aparitiei unei sarcini in mod teoretic se poate exclude aproape in totalitate, aceasta fiind mai mica de 3%. Poti fi linistita in privinta ambelor temeri/intrebari. Multa sanatate.

| Mslollypop explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru sfaturi! Sanatate multa si dvs!

| Trumpinator a răspuns:

Daca a fost mereu protejat in teorie nu sunt semne de intrebare, adica nu ai avea sarcina. Daca nu ti-a venit inca ciclul(care ar fi trebuit sa vina) atunci incep semnele de intrebare. Cel mai bine consulta un specialist in domeniu