| Viuvi a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Prin luna mai, inceputul lui iunie am facut sex cu iubitul meu neprotejat!
Mi-am facut 2 teste de sarcina, unu la 2 saptamani de la actul sexual, unul la 3 saptamani ambele iesind pozitive!
O luna nu mi-a venit ciclul dupa care mi-a venit si m-a tinut 2 saptamani jumate si imi curgea cu gheaguri de sange!
Trebuie sa specific ca am si un chist pe unul din ovare!
Am avut niste dureri ingrozitoare sub burta!
Nu am avut nici timp, nici bani de ginecolog - am 17 ani jumatate - si as vrea sa stiu ce mi s-a intamplat! Este posibil sa fi pierdut sarcina?!
In timpul acesta - din iulie pana acum - am mai facut sex dar protejat!
Din august ciclul imi vine regulat!
Imi poate cineva ce se intampla cu mine? Am sa incerc sa ma duc la un ginecolog cat mai repede posibil!
Multumesc!
Astept raspunsuri serioase!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E probabil sa fi pierdut sarcina. Desi nu e imposibil sa fii inca insarcinata si copilasul sa se dezvolte bine-mersi in burtica ta. Fa-ti inca un test de sarcina si du-te repede la ginecolog. Nu cat mai repede posibil, luni dimineata neaparat.

nony
| nony a răspuns:

Tocmai am raspuns la o intrebarea asemanatoare. dar partea cu ginecologul nu aparea acolo.
Iti dau linkul.
http://www.TPU.ro/......ntretinut/
Prietena ta? app, raspunsul este destul de serios.

| Gexu a răspuns:

Vizita la ginecolog e Sfanta! Incearca sa strangii banii necesari pentru vizita la ginecolog. El te poate ajuta si iti poate da diferite sfaturi.NU ar fi trebuit sa iti incepi viata sexuala de la aceasta varsta.PE la 18 ani ar fi trebuit sa fi mandra ca esti virgina si sa ii faci si pe partintii tai mandrii!

| xtina a răspuns:

Eu cred ca ai pierdut sarcina...Nu sunt specialista dar, ar fi bine sa iti faci operatie pentru chist, pentru ca mai tarziu s-ar putea sa nu faci copii!

La Revedere
Sanatate si Succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Deci despre tine este vorba...
Viața ta poate este în pericol, la asta te-ai gândit?
Prietenul trebuie să-ți plătească consultația, doar copilul era cu el!
Cu cât te vei duce la medic mai repede, cu atât vei știi ce s-a întâmplat cu adevărat.
O ecografie intravaginală este recomandată, ea spune tot ce vede în interior.
Sănătate.
Pa, pa.