| iordann a întrebat:

am si eu o intrebare si va rog mult sa ma ajutati cu niste raspunsuri daca se poate. Eu am varsta de 22 de ani si prietena mea 17 ani si avemvreo 5 luni de cand ea si-a inceput viata sexuala alaturi de mine si pana acum am facut sex NEprotejat si am fost cat se poate de atent. Dar acum vreo 2 saptamana am facut-o intr-o seara de vreo 6 ori si nu stiu , ne-am umezit prea tare amandoi si acum stau cu griji ca am inteles ca se poate ramane insarcinata si din cauza acestui lichid preejeculator si imi este teama. Si ei normal ii vine ciclul la sfarsitul lunii si zilele astea i s-au intarit sanii si o dor putin si astazi a avut si o mica stare de ameteala. Imi puteti da si mie un sfat si sa imi suneti despre ce este vorba?

Răspuns Câştigător
| darkacvilla a răspuns:

Salutare,

Dupa cum scrie si candora mai sus nu sunt neaparat semne de sarcina. Pt sarcina se va simti mai rau. E posibil sa fie o carenta de calciu... daaar ca sa nu depasim subiectul - sfat prietenesc: stiu ca nu e placut cu prezervativ dar e vital daca ti la EA si daca ti la BANIwinking eu am patit - am pierdut-o pe ea si sa stii ca un avort 100% in siguranta pentru ea costa. Nu vreau sa te sperii, vreau sa te fac putin sa constientizeziwinking!

Spor si sa auzim de bine,

Andrei

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ai ejaculat in ea fara sa vrei si e insarcinata.

| iordann explică (pentru mgtow):

Nu am ejaculat in ea, si zic si de ce. Eu dupa fiecare ''numar'' ma duc la baie si ejaculez acolo si apoi ma spal...

| iordann explică (pentru mgtow):

Nu am ejaculat in ea. Sa iti zic si de ce, dupa fiecare ''numar'' ma duc la baie si imi dau drumu dupa care chiar ma pis si apoi ma spal, si mie mi-a fost frica de acel lichid

| candora a răspuns:

Asteptati pina in ziua cind trebuie sa-i vina menstruatia fiindca acestea pot fi si semne dinaintea ei. daca nu-i vine, lasa sa faca un test de sarcina, atunci deja va fi suficient timp de la act pentru ca testul sa arate un rezultat corect, si in dependenta de rezultatul lui, decideti daca e nevoie de consultat sau nu ginecologul.

| AmelyRain a răspuns:

Sa cumpere de la farmacie o pilula de a doua zi ( exista chiar pana pentru a 5-a zi)

| iordann explică (pentru AmelyRain):

Sunt 2 saptamani de atunci

| AmelyRain a răspuns (pentru iordann):

A da, nu am fost atenta, sorry

| alicool a răspuns:

Buna, as spune sa se duca la un control medical si sa le spuna parintilor ei

| iordann explică (pentru alicool):

E chiar asa grav... nu le poate spune parintilor