| Alina101aliy a întrebat:

Am si eu o intrebare. Sunt destul de agitata, dar in acelasi timp paranoicalaughing.
Eu si prietenul ne-am jucat, gen petting, iar el m- a atins cu penisul jos, pe labii cateva secunde. Mentionez ca sunt virgina. Am citit pe internet ca poti ramane insarcinata de la jocurile astea. Este posibil sa fi lasat lichid seminal? De ejaculat nici vorba, m-a atins doar cateva secunde. Mi-a venit ciclul cu cateva zile intarziere. E posibil sa fiu insarcinata? Ma simt balonata si sunt foarte speriata. Va rog! Ajutor!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi trebuit sa stii ca pentru ca o fata sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului.De asemenea trebuie sa stii ca : MENSTRUATIA se porneste NUMAI SI NUMAI in cazul in care ovulul existent in ciclul menstrual anterior NU A FOST FECUNDAT si in consecinta NU S-A FORMAT O SARCINA. Deoarece nu s-a realizat fecundarea deci nu a aparut nici sarcina, organismul va elimina "edificiul" creat numit ENDOMERTU prin menstruatie.Trebuie sa stii ca menstruatia reprezinta in fapt INCEPUTUL UNUI NOU CICLU menstrual. In consecinta prin menstruatie se elimina vechiul ovul "mort"/degenerat" care nu a fost FECUNDAT, impreuna cu endometrul, formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul prin procesul de NIDATIE pentru a se instala/forma o noua forma de viata si incepe un nou proces de pregatire a organelor reproducatoare in vederea unei noi incercarii de procreere. In cazul in care ultima menstruatie a fost la fel/comparabila cu cele anterioare, ca durata, cantitate, culoare, flux zilnic de menstra, etc., inseamna ca nu se putea confunda cu o simpla sangerare si considerata ca fiind o menstruatie falsa, peste o sarcina ipotetica.Se poate aprecia fara a gresi ca in cazul tau nu EXISTA nici o minima posibilitate de sarcina. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, dupa acel petting, nu poti fi gravida.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Din moment ce ti-a venit ciclul, deja nu mai sunt sanse de sarcina. Bafta! happy

| gab0ru a răspuns:

0 sanse!

| NadineCasiana13 a răspuns:

Nu este posibil asa ceva. Poti sa ramai insarcinata doar daca a exacuat in tine.Menstruatia a intarziat cateva zile fiindca poate ai fost excitata si acest lucru a intarziat aparitia acestuia. Daca ai dubii cumpara un test de sarcina si vezi rezultatul happy