| tremuriciiuliana a întrebat:

Buna am si eu o mare problema nu ma inteleg deloc cu soacra orce as face nu sunt buna ea vrea mereu sa ne comande incerc mereu sa o evit chiar imi e si frica sa imi expun punctul de vedere simt ca casnicia mea se duce de rapa.Nu nmai eu am aceasta parere chiar si mai multe persoane ii spune ca e foarte dificila sfatuiti-ma cum sa procedez cum sa il conving pe sotul meu sa plecam de aici fara sa il intorc in potriva mamei lui mentionez ca avem impreuna si un baietel de doar doua luni pe care il adoram ajutati-ma sa-mi salvez casnicia

Răspuns Câştigător
| hotdesire a răspuns:

Daca sotul tau te iubeste, isi va impune punctul de vedere in fata mamei lui pentru ca familia lui inseamna sotie si copil. Casnicia ta poate fi salvata doar daca vei locui doar tu cu el si cu copilul. Succes.

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Ideal ar fi sa locuiti singuri... fara soacra!

| mona a răspuns:

Asa sunt soacrele, isi baga nasul peste tot si nu le poti multumi cu una cu doua, partea rea e ca orice ai face ele tot asa rele raman dar sa nu uitam ca si noi suntem mame de baietei, deci candva...viitoare soacre si probabil ne vom comporta la fel