| nicol13 a întrebat:

sunt tare nefericita! sotul meu aduce mereu in discutie pe mama mea mentionez ca locuim cu parintii mei dupa 10 ani de Italia pentru ca nu am avut destul creier sa ne facem casa noastra..nu o mai suporta! eu nu stiu ce sa fac pentru ca ea e mama mea si el este sotul meu ..nu sau certat numai ca se evita si imi roade mie urechile mereu cu diferite lucurii cum ar fi "normal te sfatui cu mamica"ceea ce nu-i este adevarat nu o pot evita sau sa nu-i vb ca e mama mea -...cum ma sfatuiti sa procedez?

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Da..moda s-a schimbat mult in ultimul timp. acum nu numai ca nu se mai muta fata la baiat, ci invers, dar desteptu' mai face si gat. Daca nu ii convine de maica-ta de ce nu isi face casa lui, casa voastra? nu e in stare, sa suporte. sau de ce nu va mutati la ai lui, daca e asa destept? mama ta e mama ta, ti-a dat viata, te-a primit CU TOT CU EL in casa ei, ceea ce multi nu are face, asa ca cere-i sa o respecte! bataie in fiecare zi ar merita! sincer...si imi cer scuze, nu vreau sa iti jignesc sotul insa nu e normal asa ceva!

| nicol13 explică (pentru tuGatita):

Da ai perfecta dreptate...a trecut atata timp si situatia nu s-a schimbat.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate rezolvati problema daca va mutati in chirie

| mimiwewem a răspuns:

Pune-i pe amân2 față în față, și lămuriți situația!

| EuAli a răspuns:

Discuta cu el ce are cu mama ta, incearca sa-l calmezi, etc.
O zi buna!

| Exilee a răspuns:

Pentru o asemenea intrebare, acest site nu-ti poate oferi suficiente informatii.
Dar, iti pot da pe privat un link, unde cu siguranta vei gasi sfaturi, raspunsuri si nu, numai.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Personal am găsit idei practice în acest articol: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/2010091?q=socrii&p=par

Sper că-ţi va fi de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este intodeauna.este greu cu cei batrani, dar e greu si pentru noi copii lor dar pentru cei care vin din afara familiei? intreaba-l ce-l deranjeaza? va fi si el batran.nu are pic de compasiune? mai are parinti? sa fie rabdator. daca e batrana, mama natura va pune lucrurile in ordine cand va fi vremea.nu e bine ca la o greutate sa mai fie si el insusi una.si noi am fost mici si nu tocmai ingerasi daca nre gandim bine cat de greu se creste un copil.

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui tot ce simti. Te va intelege.

| Melymonade a răspuns:

Spune-i că este totuși mama ta! Vorbește cu el