| Cristina5023 a întrebat:

Buna, am și eu o mare problema și povestesc totul mai in mare.
In iunie am avut contact sexual neprotejat apoi mi-a venit menstruatia in iulie la sfârșit când am intrat într-un lac sărat.
De atunci îmi vine in fiecare luna dar mi-a crescut burta ca la sarcina.
Ce parere aveți?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce părere sa avem? Ca trebuie sa te vada medicul ginecolog el o sa i ti spună daca esti gravidă sau nu, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca dupa actul sexual intretinut in luna Iunie s-au produs in jur de 6-7 menstruatii, se poate considera ca intr-o asemenea situatie si conditiile precizate, d.p.d.v. atat teoretic cat si practic este imposibil sa poata exista o sarcina instalata in uter chiar si una pur ipotetica. Efectuarea unui test de sarcina iti va oferi in mod cert si sigur raspunsul corect. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| GrozzyGroaza a răspuns:

Esti gravida dar s-ar putea copilu sa fie mort
Ala s-ar putea sa fie sangele lui

| Crina4950 a răspuns:

Te-ai îngrășat, de asta ți-a crescut burta. Zici că din iulie până acum ți-a venit menstruatia in fiecare lună, deci ai avut 6 menstruatii. Cum să fii însărcinată?

| Cristina5023 explică (pentru Crina4950):

Am înțeles că există menstruație peste sarcina.De fapt sângerare ce este confundata cu menstruația