| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire.
Inainte sa fiu impreuna cu prietenul meu tot timpul imi dadea sms-uri, cateodata ma si suna, asta a facut vreo luna de zile. Dupa aceea m-am intalnit cu el si de atunci suntem impreuna de 3 luni dar acum nu ma suna asa des si nici nu prea imi da sms-uri el spune ca e f ocupat, intr-adevar e ocupat pentru ca lucreaza si sta singur acasa dar si inainte sa fie cu mine tot lucra si a avut timp sa imi dea macar un sms pe zi...
Ce credeti, ca si-a pierdut din interes sau? Ce sa fac sa ii spun sa ma sune mai des? Mentionez ca atunci cand ne intalnim vrea sa petrecem multe ore impreuna si e f tandru.

Răspuns Câştigător
| snepy a răspuns:

Buna, sunt baiat si uitate parerea mea.
La inceput te suna asa des, si iti trimitea sms-uri mai des pentru ca vroia sa fie cu tine, sa iti castige increderea, sa vada ca e interesat de tine, acum cand vede ca esti cu el, nu mai are de ce sa te "castige" pentru ca esti deja a lui, dar sigur tine la tine, si cand te suna, sigur nu te suna dintr-o obligatie, ci pentru ca simte nevoie, si cand poate. bineinteles, dar intodeauna se gasesc 5 min sa suni

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La inceputul unei relatii este perioada de seductie, cand ambii partenri fac mari eforturi sa-l cucereasca pe celalalt. Apoi incepe perioada normala arelatiei, cand fiecare redevine el insusi, are o viata si pe langa relatie si se comporta normal.
Sincer eu nu inteleg dependenta asta de sms-uri. Adica eu dau sms-uri daca am ceva de trasmis, de intrebat, nu ca sa ma aflu in treaba. Si pe vremeea cand nu locuiam cu partenerul meu, sau daca unul e plecat din localitate, nu facem excese de telefon. Adica un apel la 2-3 zile mi se pare suficient. Altfel devine enervant si iti mananca timpul si energia fara nici un scop.

| monyk a răspuns:

Buna, nu inseamna ca nu ii pasa de tine, dar acum ca esti cu el nu mai trebuie sa te `castige`, poate ca e prea ocupat, dar intelege-l, e bine ca e tandru cu tine, eu cred ca te iubeste, mai bine te suna o data da bine, decat intr-una si sa vorbeasca urat cu tine si sa se poarte jalnic.

| CevaNormal a răspuns:

Buna, mai bine se pune intrebarea altfel : oare nu exista 30 sec din 86400 sa scrie macar : Mii dor... evident ca exista, treaba e ca putin a cam pierdut interesul fata de tine, dar nu te intrista ca la unii baieti asta e temporar, tu continua sa fii alaturi cu el, sprijina-l in toate, rabda, si ai sa vezi o sa fii remunerata pentru toate, succes

| georgiana a răspuns:

Buna! parca ar fi relatia mea.crede-ma ca si eu trec prin aceeasi situatie...nu e ca si-a pierdut interesul, dar este ocupat, cum ai zis si tu cu munca. Ce ai vrea?! sa fie in ficare minut langa tine, sunteti abia la inceput si mai aveti multe de facut, sa va cunosteti. Daca iti da un telefon sau iti trimite un msg pe zi in care te intreaba ce faci si se interseaza de tine, e suficientbig grin
Nu-l sufoca pentru ca apoi o sa se plictiseasca si mai ales ca baietiilor nu le place asta! asa suntem noi fetele..."niciodata nu ne poti face pe plac"
Ai rabdare cu el, surprinde-l in fiecare zi si fa-l sa-si dea seama ce "comoara" are langa elwinking...
Succes! pa"pa

| lola a răspuns:

Nu si-a pierdut din interes.Sunt de acord cu Snepy.Totusi, si in alea 5 minute de care vorbea el poate doar vrea sa stea singur sa se mai calmeze sau ceva de genu.Asa sunt si eu. Dupa ce fac ceva sau vin de la scoala. Vreau doar sa stau singura sau sa dorm.[uneori]

| LoryM22 a răspuns:

Draga mea nu ai de ce sa-ti faci probleme, daca ai mentionat ca este tandru si atunci cand are si el timp si-l petrece cu tine, eliminam posibilitatea de a avea o alta femeie, probabil este stresul prea mare la servici, este mai mult solicitat acum decat inainte, atata timp cat el nu-si schimba sentimentele si nu este rece cu tine in prezenta ta nu trebuie sa-ti faci griji. Daca totusi tu simti nevoia sa vb mai des cu el pe zi, vb cu el ce iti doresti si spune-i ca simti nevoia sa-i auzi vocea mai des. Iubiti-va mult!

| ina a răspuns:

Incearca sa te faci mereu dorita de el, sa... ii fie dor de tine, desi te-a vazut acum 5 minute.Fi putin (nu foarte tare, ca ramai fara el!) misterioasa, incearca sa i oferi tot cate putin, nu tot odata.Sau,seara,i-a initiativa si trimite-i un sms siropos (nu unul "ieftin", ci unul scris de tine, cum ar fi "mi-a placut seara trecuta.ai fost foarte tandru.mai facem asta o data?"... ceva dragut, dar spumos).

| evilspoon a răspuns:

I sa scarbit de tine.

| ade21 a răspuns:

Stii... un baiat cand vrea sa agate o fata e foarte interesat dar si foarte grabit. Nu e vorba ca si-a pierdut interesul... e doar ca stie ca nu trebuie sa se mai streseze asa tare cu nimicuri pentru a-ti atrage atentia. Nimicuri sunt pentru el. Din cate vad pentru tine sunt destul de importante aceste gesturi. Incearca sa-i trimiti tu mesaje sa vezi...eu cred ca o sa-ti raspunda...ca noh... zici ca e tandru si vrea sa fie mult timp cu tine...winking