| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i spun prietenului meu (dar fara sa par disperata sau ceva de genu`) cu care sunt de 3 luni ca vreau sa ma sune mai des, deoarece el ma suna destul de rar?"Adica, el e f ocupat, lucreaza si in acelasi timp e si la facultate privata si cand ajunge acasa are treaba si acolo stand singur.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Suna-l tu, de ce sa astepti sa te sune el? Si tine cont ca ce-i mult nu e bun. In conditiile descrise de tine, o convorbire la 2-3 zile mi se pare suficient: nici prea rar ca sa te uite, nici prea des ca sa-l enerveze si sa-l sufoce. Nu uita ca barbatilor le cam displace sa vorbeasca la telefon.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca e asa de ocupat mai rabda si tu. Tu stai la mama acasa, mergi la scoala, de mancare, curatenie, spalat, calcat, cumparaturi, facturi si altele se ocupa parintii, pe cand el trebuie sa faca acestea singur si mai are si de invatat.

| Tessy a răspuns:

Iubitule...ma deranjeaza ca nu prea imi dai atentie!

blushing

| ATB a răspuns:

Da-i un mesaj "imi e dor de tine si as vrea sa iti aud vocea" si modifici fraza si iese treaba " fara vocea ta nu ma pot concentra la nimic" etc

| zuzumic a răspuns:

"sti mie mi-e dor de tine... as vrea sa te aud mai des... se poate sa ma suni mai des ...sau poate sa te sun eu uneori..."

| zuzumic a răspuns:

App te ai gandit ca poate astepta sa mai il suni si u? sau poate chiar e foarte ocupat... asa ca mai suna-l si u

| kittykat a răspuns:

Pai nu trebuie sa ii spui chiar in fata... ii poti spune sa tineti legatura mai mult deci mai intai fa tu primul pas si suna-l tu mai des si asa va face si el...