| LeeJiEun a întrebat:

Buna!

Am si eu o poveste scurta si as vrea sa imi dati niste sfaturi.
Deci... La scoala este un baiat pe care il plac,are aceeasi varsta si... Inainte tot incepeam discutii cu el pe Facebook si dintr-o data nu mi-a mai raspuns. Si i-am zis "Ok,vad ca esti ocupatsad",iar el nu mi-a raspund dar aparea "seen".
Ma rog. si la scoala cand il vad mereu se uita la mine cand e la departare dar cand se apropie sau trece pe langa mine nu se uita la mine, ci in partea opusa.
As vrea sa ii zic ce simt si sa vad daca si el simte la fel dar sunt prea timida sa fac asta iar pe facebook... Aveam de gand sa ii spun dar o data ce nu imi mai raspunde...
Ce imi sfatuiti sa fac si ce credeti, oare ma place si el sau nu? sad

Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| loveM a răspuns:

Uite... din cate ne spui tu e clar ca nu te place, zic eu. probabil s-a plictisit sa vorbeasca cu tine si de-asta nu iti mai raspunde, poate ca iti raspundea din amabilitate la mesaje... am patit si eu ceva asemanator si dupa un timp am realizat ca de fapt nu ma placea si doar mi-am pierdut timpul degeaba.
imi pare rau sa te dezamagesc... dar nu cred ca el te place sau e atras in vreun fel de tine. totusi vorbeste cu el, macar sa nu regreti dupa ca nu ai incercat. si stai linistita ca sunt destui baieti.winking

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cum sa te placa cineva care te ignora?

| Punct_Lauraa_1990 a răspuns:

Nu stiu daca te place, du-te la el si sune ce simti daca sentimentul e reciproc e bine daca nu mai sunt baieti, nu e singurul