| ingerashkuaripi a întrebat:

Am si eu o problema.De ceva timp, un fost prieten de al unei colege ma tot suna fiindcă are nr meu de la ea.La inceput părea totul ok,dar,la un moment dat,el si fratele lui mi-au spus ca acea fata,o alta colega,si o alta fata mai mare cu un an au vorbit ff urat despre mine,ceea ce m-a deranjat si nu mai vreau sa aud de ei.Dar el si fratele lui mi-au dat nr de tel la toată familia lor sa ma sune,si chiar daca nu răspund,ma sune de pe Nr necunoscute si atunci raspuns ca nu stiu cine e,si el se tot roagă de mine sa nu mai fiu suparata.Dar,ținând cont de următoarele aspecte,el este plecat in străinătate,in tara locuiește mult prea departe de mine,are rude si prieteni f apropiați pe care i-ar deranja o alta companie pt ca se cunosc de ff mult timp,este de etnie si eu nu sunt,au si vorbit urat despre mine, nu prea mai vreau sa vb cu el.Plus ca nu stiu ce sa cred:daca chiar e sincer sau ma vrea doar in pat,ca i-am propus sa ne vedem si a zis sa merg eu acolo,plus ca de mai multe ori mi-a cerut bani si mi-a propus sa ma culc cu el, sau făcea mișto?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Politie sa-l reclami, spune-le ca te intimideaza, te ameninta sau iti cere sa faci sex cu el.
Nu te mai lasa intimidata, intslaeaza o aplicatie de blocare a numereleor telefonice pe care nu le cunosti si vezi-ti de viata ta, ignorand acesti ciudati care iti fac viata imposibila.
Dupa cum am spus, mergi la Politie in ultima instanta si fa reclamatie impotriva lor!

Uite aici aplicatia pentru blocat numerele de telefon:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mrnumber.blocker&hl=en

| mihai69 a răspuns:

Nu te vrea doar în pat; după aia te va scoate la produs!