| Sttteffy a întrebat:

Deci..am si eu o problema. Va rog sa nu ma judecati..asta e viata, oamenii mai fac greseli fara sa isi dea seama. Acum ceva timp am fost cu un baiat timp de o luna, apoi el a plecat in Italia sa isi viziteze niste rude dar doar pentru o saptamana. in acel timp s-a intamplat ceva ..nu stiu ce.dar pur si simplu nu am mai simtit nimic pentru el, dintr-o data( nu ma judecati) Cand a venit acasa ne am despartit. timp de un an nu ne-am vazut. avand in vedere ca noi stam aproape unul de celalaltul. Inainte ca vacanta de iarna sa inceapa am inceput sa ne vedem din intamplare..si apoi am inceput sa iesim doar ca prieteni.(chiar niste prieteni apropiati incat el mai nou e,, frate-miu" si eu,, sora-sa" ) Problema este ca eu am inceput din nou sa ma indragostesc de el iar respectivul e acum cu tipa de care s-a despartit ca sa fie cu mine la inceput. Si, nu stiu daca asta e ciudat sau nu, dar fix cand am inceput sa iesim din nou dupa 2 zile s-a impacat cu tipa aia. Nu vreau sa ma bag intre ei.dar chiar il plac pe baiatul asta..nu stiu daca ce face el e ca o razbunare pentru ca m am despartit de el sau... Nu stiu Ce credeti? Ce ar trebui sa fac eu?
P.S Nu sunt o fetita de 14-16 ani. E chiar ceva serios. Multumesc mult pentru rabdarea de a citii tot

Răspuns Câştigător
| Mishelle173 a răspuns:

Trebuie sa-l cuceresti din nou. Chiar daca e cu alta fata acum trebuie s aincerci sa vorbesti cu el. El poate chiar intr-adevar e acum cu alta pentru ca sa-ti faca rau tie. Insa nu totul e pierdut deoarece a iesit cu tine. Arata-i ca esti unica si cred ca daca te iubeste o sa evina la tine din nou. mult Success!

5 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Poate vrea sa te faca geloasa sau poate nu te mai vrea inapoi.Acum eu zic ca s-ar putea sa nu mai fie cum a fost la inceput, sti cum e... dupa o despartire, vine si o impacare, dar nu mai e la fel.Gandeste-te intai cam ce vrei sa fi cat se poate de sigura, nu cum veti fi putin timp la departare tu sa simti ca"nu mai simti nimic" si apoi incearca sa vorbesti cu el cat se poate de serios.Atunci o sa vezi, ai rabdare si asculta ce are de spus.Sa ii dai de inteles ca il vrei inapoi, doar daca esti sigura sa nu se desparta de actuala degeaba. Pooooop

| neutrino a răspuns:

Nu stiu cat esti sau nu o fetita, dar pentru sentimentele tale nu te poate judeca nimeni, numai ca trebuie sa tii cont ca, pe langa o inima, mai avem si un cap de care trebuie sa ne folosim. O relatie incheiata, asa trebuie sa ramana. Raman amintirile si invatamintele pe care le poti trage din aceasta experienta.

| Ycu a răspuns:

Asa sunte-ti toate (aproape), dati cu piciorul dupa aia va dati seama regretati si incercati sa linge-ti unde au scuipat altii. Succes la lins.

| stef112 a răspuns:

Eo zic sa ii zici in fata toate sentimentele tale fata de el(parerea mea).

| Sim0 a răspuns:

Esti sigura ca tii la el!? Odata ce el a plecat si nu ai mai avut nici un sentiment fata de el, esti sigura ca nu se va intampla ca prima data? Poate lui ii place fata respectiva si doreste sa inceapa ceva nou cu aceasta. Sau poate chiar sa te faca pe tine geloasa.

Tu ce ar trebui sa faci in situatia asta? Sa incerci sa ramaneti prieteni, "frate si sora" cum ai mentionat mai sus, si astfel sa te apropii tu mai mult de el si el de tine.

Asa iti vei putea da seama ce se intampla cu adevarat in sufletul tau. Si poate intr-un final v-eti realiza ca va iubiti si ca meritati o a 2-a sansa.

Succes!