| alxx21 a întrebat:

Am si eu o problema foarte mare. Ma mananca foarte tare in zona genitala. Ce sa fac? Nu mai rezist.

Răspuns Câştigător
| camelya_1945 a răspuns:

Cel mai probabil suferi de o infectie vaginala, gen candida. nu te speria, nu e ceva grav, indicat este sa mergi la ginecolog sa-ti faca o analiza de secretie si sa-ti dea tratament. Pana atunci mergi la farmacie si cumpara canesten crema, ovule vaginale, canesten sau poti incerca si o spalatura vaginala cu tantum rosa.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog.

| Zenithf a răspuns:

Fa baita la sezut cu ceai de coada calului, daca mancarimile nu trec intr-o saptamana du-te la ginecolog. Ceaiul de coada calului este cel mai potrivit pentru problema asta.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai o candidoza vaginala, ar fi bine sa te duci la un ginecolog. Pana atunci, spala-te local cu apa calduta in care pui bicarbonat alimentar( la un litru de apa, o lingura de bicarbonat).

| Gigiku a răspuns:

Te duci la un ginecolog sau dermatolog si iti da o crema/pudra/unguent.

| aangelia a răspuns:

Si sora mea a avut ceva de genul si s-a dus la ginecolog si i-a dat o crema numai stiu cum se numeste si pastile... vorbeste cu parintii happy
sau, daca ai avut contact sexual si un barbat, sa zic mai imputit, poate e de la astahee hee

| A.be.ce a răspuns:

Cel mai bine r fi sa te duci la ginecolog sa vezi care este problema. Te sfatuiesc sa nu te scarpini, pentru ca ti.ai putea face rani.

| Amelia87 a răspuns:

Sa mergi de urgenta la ginecolog.

| lifeistough a răspuns:

Scarpina-te!

| Danny_2007 a răspuns:

Draga mea du-te la medic, paa atuci te poti spala cu ceai de coada soricelului sau de coada calului, sunt fff bune, succes

| diamant1808 a răspuns:

Du`te la un ginecolog... e posibil sa ai candida. incearca sa te mai curati cu apa si bicarbonat...reduce putin mancarimile.nu poti face nimic fara ajutorul unui ginecolog.:* bafta!>big grin

| alxx21 explică:

Am o infectie. cistita. acum iau antibiotic. pana acum cateva zile am avut usturimi foarte mari. acum m-au lasat usturimile m-au luat mancarimile. crying nu stiu ce sa mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scarpina-teeeeeeeeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai vreo iritatie, ori ai vreo boala cu transmitere sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stii ca ajuta sa te mai speli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stii ca ajuta sa te mai speli