| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. Mi-am inceput viata sexuala luna trecuta, si dupa al treilea contact sexual am avut aceleasi dureri groaznice.Este normal, adica voi dupa cate contacte ati scapat de durerecryingcrying

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am scapat de dureri cam la al treilea contact sexual, ajutata un pic de ginecolog. Medicul tau ce ti-a spus? Daca cumva la consultul facut nu i-ai spus si de aceasta problema, mai programeaza-te la un consult si discuta problema.

| CevaNormal a răspuns:

Durerile la sigur ca va disparea, conditiile: relaxare totala, antrenare psihologica, pozitivism mult, lubrefiere, si incredere in partener

| wannabe a răspuns:

Dupa primul contact sexual, peste 2 zile maxim alta parida. apoi cat mai des, ca sa te obisnuiesti si sa nu te mai doara nimic pe viitor.

| ynacuf a răspuns:

Pai cu timpu' doar si eu am avut aceleasi probleme:-s. o sa mai tina ceva vreme si cu timpu se vor diminua pana cand la un moment dat chiar o sa simti doar placere si nici o durerebig grin.

| Alina. a răspuns:

Pe mine m-a durut foarte putin si la primul contact. Poate nu esti lubrifiata corect. Incearca sa prelungesti preludiu sau sa folosesti un lubrifiant.

| resp3ct a răspuns:

Durerea va inceta.Trebuie doar sa ai rabdarehappy