| Sectret a întrebat:

Buna ...am si eu o problema. mie nu mi-a venit menstruatia luna asta si ma doare burta. Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai racit la ovare sau ai o mica dereglare hormonala,daca deja ajunsese la stadiul sa-ti vina regulat,luna de luna.
Deci,respecta-ti orele de somn,nu te stresa din nimic,nu fa diete,mananca echilibrat si inainte de somn bea un ceai de cretisoara si coada soricelului.
In ce priveste dusul ala,mai incet cu el, accidente se pot petrece pe negandite.
Si, daca intarzie mai mult de 10 zile, vorbeste cu mama ta si programati o vizita la medicul ginecolog, sa nu fie ceva serios.Mai bine previi, decat sa vindeci.
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| AndriciTpu a răspuns:

Gata esti gravida anunta baiatu...

| Sectret explică:

Buna idee nu am intretinut relatii sexuale

| Sectret explică:

Deci alta solutie...