| JessicaLove a întrebat:

Am si eu o problemalaughing Prietenul meu a plecat la facultate si toata lumea spune ca nu o sa ne mai tina relatia, asa la distanta, ca el sigur o sa ma insele. eu am incredere in el si nu vreau sa cred asta. Dar totusi, ma enerveaza la el ca viseaza doar cluburi si manele. Ma cheama si pe mine cu el, dar nu stiu de ce nu mai simt in largul meu cu prietenii lui si nu ma pot distra cum fac de obicei. De multe ori se intalnea cu mine si statea putin ca sa poata merge in club dupa. De fiecare data ma chema si pe mine dar nu imi place sa merg. si ma simt si prost. am impresia ca ii place mai mult sa iasa decat sa stea cu mine. Sunt de felul meu foarte posesiva si incerc sa ma controlez, inteleg ca are nevoie sa iasa dar daca ar fi dupa mine i-as zice sa nu mai mearga deloclaughing Nu imi place sa il stiu weekend de weekend beat si asa... Mai ales acum ca e la facultate, de o saptamana a inceput si deja isi pierde noptile cine stie pe unde. Stiu ca are doar 19 ani si e logic sa iasa sa se distreze dar mie una nu imi convine chestia asta. Si nu vreau sa ii spun direct, as vrea sa il fac sa ajunga sa ii placa mai mult timpul petrecut cu mine, sa prefere o seara cu mine decat una in club. Dar de fiecare mi-e greu sa fac asta, pentru ca, cum sunt asa mai posesiva nu ma pot comporta prea frumos cu el cand ma gandesc la chestiile astea. Nu stiu ce ar trebui sa fac. exagerez eu? Adica el imi zice sa merg dar... nu vreau pur si simplu, nu imi place cu ei Si eu mai ies si cand vede isi schimba atitudinea, incepe cu de alea "hai weekend.ul viitor mergem stam undeva linistiti" dar doar cand vede ca merg si eu. laughing) daca vede ca eu sunt acasa si el pleaca n-are nicio grija

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i place viata de club, atunci are toate sansele sa-si gaseasca mandra pe acolo!
Din pacate nu poti face nimic, asa-s barbatii, are 19 ani, vrea femeie, vrea distractie, vrea una care sa nu stea cu gura pe el, deci, isi gaseste el una sau mai multe pe la facultate sau prin club.
Cat priveste increderea, ma faci sa rad, sunt barbati insurati care inseala, desi au jurat in fata lui Dumnezeu ca nu o vor face, dapai un pusti de 19 ani care tropaie hormonii in el de se urca pe pereti, si se mai freaca si de fete prin clubul ala, tu ce crezi ca o sa faca?
Posesiv ori nu, nu ai ce-i face, viata merge inainte si fiecare se distreaza cu cine poate, in fond nu-ti este sot si nu ai nici un drept sa-i interzici sau sa-i impui, ca nu-ti este nici sluga si nici copilas.

| corbulalbrosu a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa-ti amintesc eu ca este verificata si valabila zicala : "naravul din fire, n-are lecuire" sau o alta zicala : "ceea ce ti-e scris, in frunte ti-e pus". Modul lui de a secomporta este inscris in codul sau genetic si oricat vei incerca nu-l vei putea schimba sau "dresa" dupa chipul si asemanarea ta. Practic sunteti 2 firi INCOMPATIBILE. NO COMMENT.

| jnfhjfuh a răspuns:

Eu zic ca nu e vorba ca ii place mai mult in club decat sa stea cu tine. Conteaza si de cat timp sunteti impreuna. De obicei la inceputul relatiei, baiatul isi pastreaza obiceiurile dinainte sa aiba o relatie serioasa si acum e mai greu sa se obisnuiasca cu alta rutina. Distanta nu desparte 2 persoane ce se iubesc, parerea mea. Incearca si tu sa mai mergi cu el cand te cheama in club, chiar daca nu iti place, macar stii sigur si vezi ceea ce face daca ai nedumeriri. Iti doresc o relatie frumoasa si lunga!

| ON_Rock_1991 a răspuns:

Si eu am cunoscut pe net, (acum am si nevasta si un bebe) deci se poate laughing))