| Martipanu a întrebat:

Am si eu o problema.Sambata seara am facut dragoste cu iubita mea.De 2 ori, la interval de 15-20 minute.Problema e ca a2a oara s-a rupt prezervativul(e marca buna, totusi, Durex). L'am simtit de indata ce s-a rupt si am iesit imediat. O bucata(varful, mai exact) din prezervativ a ramas in interior dar nu pentru mai mult de 5 minute(mi-a trecut prin cap ca e posibil sa fi ramas si bine mi-o trecut) pentru ca l'am scos. Ei trebuie sa ii vina ciclul in zilele astea (ieri, azi sau maine). Intrebarea mea e:este posibil sa fi eliminat lichid preejaculator care sa fi ramas pe bucata rupta si ea sa ramana gravida? Care este sansa ca ea sa ramana?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Marele noroc este că ea nu se mai afla la ovulație, acum trebuie să vină menstra.
Pa, pa.

| kidulinha a răspuns:

Stai linistit, nu are cum sa fie insarcinata. Abcdefgh are dreptate.
N-ai cum sa fi mai prudent de atat, @ cornellia. Este bine ce ai facut tu, stati linistiti!

| Allexis a răspuns:

E inainte de menstruatie, nu ramane insarcinata.

| diesel94 a răspuns:

Nu iti fa griji sunt sanse extrem de mici ca ea sa ramana gravida

| Digital112 a răspuns:

@Martipanu Gabi87 face trolling

| inutzza21 a răspuns:

Este o sansa foarte mare sa ramana, mai ales cand s-a rupt prezervativul. Nu conteaza ca l-ai scos cand ai simtit, dar nu ai de unde stii daca nu s-a scurs ceva din el. Si daca e gravida ciclul tot o sa ii vina luna asta. Sarcina se vede abia dupa 2-3 saptamana la un test de sarcina sau ecografie.
Nu uita ca 1 prezervativ nu se poate folosi de 2 ori, este de unica folosinta, nu conteaza ce marca e atata timp ce nu il folosesti cum este indicat.

| debbieCrain a răspuns:

Cati ani aveti?laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele sunt mici pentru ca: 1. e inainte de menstruatie, perioada considerata nefertila si 2. nu ai ejaculat, iar cantitatea de lichid pre-ejaculator este mai mica la al doilea contact decat la primul. Trebuie sa fii mult prea ghinionist sa ramana in conditiile astea...

| Cornellia a răspuns:

Deci ar fi trebuit sa fiti mai prudenti mai ales ca fetei iii vine ciclu zilele astea rugativa si voi sa nu ramina insarcinata desi nu prea cred

| Martipanu explică:

@Gabi47
1.esti chiar nesimtit
2. daca asta e modul tau de a ajuta oamenii, sterge-ti contul
3.raspunsul tau indica o mare doza de cretinitate, un IQ scazut si multa multa grosolanie.
4.Sincer,nu stiu care e problema ta.Se pare ca nu esti empatic. Daca ai fi inteles cat de cat intrebarea ai fi dat un raspuns pe masura circumvolutiilor creierului tauwinking
5.o zi buna in continuare happy

| Martipanu explică:

@Digital112 Stiu, dar situatia ma impinge sa'i raspund...Don't feed the troll.Anyway,multumesc pentru raspuns, acum suntem mai linistiti.big grin