| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a întrebat:

Buna am si eu o problema...
stau impreuna cu un baiat de aproape 2 anii.
eu am 1.72 si el 1.63m.
si de catva timp nu stiu exact cum sa spun ca mi "rusine" sa ies cu el pe strada parca lumea se uita cam ciudata la noi parca am fi extraterestri.
nu stiu ce sa mai fac.
voi ce spuneti sa fac.
este ceara asa de urat si modest sa vedeti pe strada o fata mai inalta decat baiatul?
dativa cu parerea
multumesc

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să spună prietena mea că-i este ruşine să iasă cu mine pe stradă = PA!
Păi dacă tu după 2 "anii" cauţi nod în papură şi ţi-e ruşine să ieşi cu el pe stradă pentru că are 9 cm mai puţin în înălţime (de parcă ar fi vina lui) atunci înseamnă că în aceşti doi ani tot ce ai făcut tu a fost să-i iroseşti timp preţios în care poate-şi putea găsi cu adevărat fericirea dar în braţele alteia!
Totală lipsă de respect pentru tine!

| Vizitiul a răspuns:

Daca ai ajuns sa pui asemenea intrebari, eu, ca baiat, ti-as face vant cat ai clipii. Cand iubesti, treci peste complexe! Cand nu iubesti, cauti nod in papura!

| Cătălina a răspuns:

Scumpa, eu nu chiar nu te inteleg de ce trebuie sa fii tu complexata de acest mic "detaliu", ca sa zic asa. Nu trebuie sa te intereseze parerea lumii sub nicio forma.Niciodata nu vei fi pe placul ei, stai linistita.Eu zic mai bine, vezi`ti de relatia aceasta, iar daca va iubiti cu adevarat nu mai conteaza nimic.

Aveti grija unul de altul!

| Miha1308 a răspuns:

Si acum vine intrebarea... tie iti pasa de ce spun ceilalti sau de voi doi. Daca voi va iubiti si va simtiti bine impreuna parerea celorlalti prea putin conteaza, sau deloc.

| Maya_9911 a răspuns:

Stai linistita draga mea.Si eu am avut acum ceva timp un prieten care era mai mic de inaltime decat mine.acum.a crescut mai inalt. m'a intrecuthappy. daca va iubiti ce conteaza ce face lumea, cum se uita? Lumea e lume voi sunteti voi. Daca stii ca langa el esti fericita ignora'i pe rautaciosi.Bafta!kiss

| Bianca_2742 a răspuns:

Pai ia uitate tu la moni si iri, ei ce sa mai faca. Daca il iubesti te doare undeva de ce spun altii, iar daca nu asta este treaba ta.

| Sin a răspuns:

Eu zic sa va despartiti. Oricum nu-l iubesti, daca l-ai iubii cu adevarat nu ti-ar fi "rusine" sa iesi cu el pe strada.Se vede de la o posta ca tie iti pasa mai mult de ce zice lumea decat de el si de voi.

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI explică:

Eu il iubesc dar de la un timp parce ne este jena sa mai iesim pe stada mi-a spus-o si el parca am avea aur in frunte asa se uita lumea la noi

| aisha01eu a răspuns:

Pai si eu ma ascundeam cu prietenul meu mai mic de statura laughing. Ideea e ca daca e frumos nu conteaza cum se uita lumea la voi. Al meu era "frumos" la suflet :X. Treci peste, iubirea e importanta si parerea lumii rele si invidioase pe voi.

| alexutu001 a răspuns:

Eu zic ca nu e ciudat sa vezi o fata mai mare decat prietenul ei, am o intrebare pentru tine:"tie chiar iti pasa de ce zic altii?" daca te simti bine alaturi de el ceilalati nu mai conteaza, trebuie sa te gandesti ca lumea asta e in general rea si unii nu suporta sa-i vada pe alti fericiti.numai bine:*

| Skittles_6671 a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare
Ce iti pasa tie de ce zice lumea?! Conteaza chiar atat de mult pentru tine ce zice "lumea" in loc de ce simti tu pentru acel baiat?!happy

Au fost mai multe intrebari blushing.

| Ancuta59 a răspuns:

Buna!
Sa stii ca nu conteaza parerea oamenilor straini ci dragostea voastra. Daca va iubiti cu adevarat nu ar trebui sa va intereseze parerile oamenilor straini.Sa stii ca in dragoste nu este inportanta inaltimea ci dragostea.Eu am vazut pe strada multe cazuri din astea si nu m-am mirat.Iti urez succes in continuare si sa nu te abati pentru motive de genul acesta:*:*te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti la el lasa tot ce zic altibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza tongue sa te uiti la anime-ul Lovely Complex si o sa vezi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand big grinaca va iubiti si il iubesti cu adevarat parerile celorlalti pentru tine nu ar trebui sa existe, o data ce sunteti de 2 ani imp inaltimea nu esti o problema ...asa ca nu mai asculta ce zic altiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prietena cu piticul porno?

| Ioana04 a răspuns:

Daca va iubiti numai conteaza nimic...nici inaltimea., nici varsta.si cel mai important...nu trebuie sa te intereseze parerea celorlaltiwinking

| DedeDaniela a răspuns:

Nu trebuie sa-ti pese de ce cred altii.Adica daca va iubiti...nu trebuie sa va despartit pentru un motiv neinsemnat...