| pikakatejulia8 a întrebat:

Buna,eu iubesc un baiat din clasa a 4 si acum sunt in a7 visez cu el in fiecare noapte,pe strada ne salutam si in pauze la scoala nu vorbim de loc nici nu ma saluta de parca nu ma cunoaste,de atatea ani il plac si nu indrasnesc sa ii spun ca-l plac,mi-e pur si simplu rusine,si sa nu-mi sccrieti gen infrangeti rusinea sau din astea chiar nu pot,ma gandesc mereu la el si nu stiu daca ma place,,nu vreau sa merg la el si sa-l intreb daca ma place si sa spuna nu,,chiar nu pot in ultima vreme se uita foarte mult la mine,,dar stiu ca nu am sanse cu el, el cel mai frumos baiat din scoala e inteligent bun, e baiatul perfect multe fete spun ca el e cel mai frumos si de treaba baiat si ca are patratele etc ..cum sa fac sa stiu daca ma place? cum sa fac sa fiu cu el pentru ca prietenele mele spun ca ma place deoarece (la sfarsitul clasei a 6( el e cu 1 an m-ai mare decat mine )la sfarsitul clasei a 6 mi-a dat mie cartile pentru clasa a7, se uita la mine, cand se joaca fodball si mingea vine catre mine (eu stau cu un grub de fete din clasa lui ) ma striga pe mine sa-i dau mingea si nu pe colegele lui, ce sa fac? ce sa fac sa aflu daca ma place si (sa nu-mi spuneti sa merg la el ca eu lesin de rusine)winking dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Licutza1999 a răspuns:

Cel mai bine este sa0i spui printr-un biletel ce simti, daca nu poti fata in fata.In biletel sa-l intrebi daca simte ceva pentru tine.Eu asa am facut si a mers.Baietii adora fetele care isi spun sentimentele.Bafta!

3 răspunsuri:
| DavidoW a răspuns:

Inchide televizorul, internetul sau orice te conecteaza in lumea virtuala, du-te afara si joaca-te cu papusile, ca asa e normal! Ala e in clasa a4a amaratu' nu stie sa isi stearga nasu bine si nici tu nu esti departe, traieste clipa nu forta prezentul... ai timp sa superi cand esti mai mare =)

| lorena15 a răspuns (pentru DavidoW):

Nu e in clasa a 4, ii place de atunci adica de 3 aniwinking

| pikakatejulia8 explică (pentru lorena15):

Exact.uni oameni ce greu inteleg.-.-