| Scarlettt a întrebat:

Am si eu oo intrebare happy! Am auzit ca ceaiul de cimbru` si usturoiul ajuta la combatarea vermisorilor (limbricilor de ex) Este adevarat? Scuzati categoria dar am mare nevoie de ajutor urgent! crying Dau FUNDA si VOTURI!

Răspuns Câştigător
| Andrei943 a răspuns:

Da, usturoiul ajuta la eliminarea viermilor intestinali, precum limbricii, paramecii si alti paraziti. unele substante din usturoi amortesc viermii care nu mai actioneaza contra tubului digestiv si se elimina prin excretie. tratamentul dureaza cel putin 14 zile. daca nu iti place usturoiul si semintele de dovleac pot elimina viermii intestinali. uite o reteta cu seminte de dovleac care te va ajuta sa scapi de viermi : ia 100 de sminte, usuca-le si piseaza-le bine si amesteca-le cu miere. ( 10 lingurite ). timp de 10 zile in fiecare luna mananca aceste seminte cu miere. o lingurita pe zi inainte de micul dejun. si galbenelele te ajuta sa scapi de viermi. ia niste flori de galbenele si toarne peste ele o cana cu apa calda. lasa-le acoperite timp de 30 de minute dupa care bea o cana de ceai. o cana de ceai se bea dimineata, zilnic pana cand simti ca nu iti mai e greata, nu te mai doare capul si nu mai esti palid ( pana cand simti ca ai scapat de viermi ). ceaiul de tarhon, o alta metoda de a scapa de viermi. peste cateva frunze de tarhon toarna o ceasca de ceai fierbinte. dupa care lasa tarhonul acoperit 30 de minute dupa care bea o ceasca de ceai zilnic.
viermii intestinali se por lua de pe coaja fructelor sau a legumelor. fructele si legumele trebuiesc neaparat spalate inainte de a le manca. data viitoare spala fructele sau legumele inainte de consum, daca nu mai vrei sa te pricopsesti cu viermi intestinali

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Citeste aici, te rog:
http://www.naturist-life.ro/forum/viewtopic.php?t=304
Si multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Jojo_2758 a răspuns:

De ceaiul de cimbru nu am auzit, dar de usturoi da...si chiar merge, adica pentru o prietena a mers...winking