| fluffyaly a întrebat:

Buna:-). am stat cu un baiat 2 luni (suntem colegi de grupa la facultate), am avut o relatie destul de ciudata in sensul ca la telefon nu vorbeam asa des si vorbeam ca cei mai buni prieteni. Ne intalneam in fiecare seara mergeam la sucuri, in cluburi cu prietenii.si fata in fata ne comportam normal ca 2 iubiti care tin foarte mult unul la celalalt. Acum 2sapt mi-a spus sa luam o pauza.cunoscuse o alta fata si ca nu vrea sa ma insele si mai bine asa ca poate o sa ne cunoastem mai bine si o sa ne indragostim unul de altul si ca nu o sa fie ulfimul sarut si poate intr o zi vom fi din nou impreuna. La facultate sta langa mine, ma tine in brate, ma saruta, imi spune ca ii e dor de mine, de noi.ca inca tine la mine si nu vrea sa uit ce simt pentru el ca simtim amandoi la fel... dar cateodata are o atitudine indiferenta, mai rar dar are.Ma da peste cap nu stiu ce sa cred! ajutati-ma cu o parere va rog:-) multumesc

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-a cerut o pauza,pentru ca i-a placut o alta fata si nu vrea sa te insele?
Pai,asta nu e pauza,draga mea,e inselatorie declarata!
Te tine pe tine in rezerva pana vede daca respectiva ii place mai mult decat tine si,posibil ca situatia asta sa dureze foarte mult,lui ii convine.
Daca vroia sa fie cinstit,trebuia sa va despatiti frumos si sa-si vada de oricare alta care i-ar putea place!
Asa cum face acum,te tine si pe tine incurcata si el umbla cu doua,cu incuviintarea ta muta!
Sa stai de vorba cu el,nu foloseste la nimic,probabil e convins ca dreptatea lui e mai mare decat dreptatea ta,asa ca, gaseste-ti un alt baiat, chiar si amic.Doar sunteti in "pauza",nu? O pauza in care el umbla cu alta,asa ca ii poti urma exemplul linistita.
Nu are nici un drept sa se supere,nu stiu de ce pe el l-ar deranja ca tu sa fii cu doi,din moment ce pe tine nu te deranjeaza sa fie si el cu doua!
De ce te lasi prostita in fata, asa mare slabiciune ii ai?
Fa-i ce-ti face, nu va intelege ce simti daca n-o incearca pe propria piele!
Mult noroc!

NOname
| NOname a răspuns:

Într-adevăr, te tine de rezervă. Nu vrea nici să te piardă, dar nici să fie cu tine în adevăratul sens al cuvântului (dacă ar vrea, nu ar avea ochi pentru altcineva). Iar faptul că ai acceptat deja, îl dezleagă de orice obligație și nici nu-i dă motive să-și dorească să schimbe ceva. Îi convine așa cum este și te va accepta lângă el doar cât timp o să-ți convină și ție. Nu prea mai ai ce să aștepți de la el, la ce să speri... Distracție, plăcere și cam atât. Îmi pare rău...

| RetardedRacoons a răspuns:

Sunteti un fel de fuckfriends, profita si tu de libertatea ta si vezi daca-i convine. Posibil sa te tina ca pe roata de rezerva si sa nu te lase sa te detasezi emotional fata de el.

| fluffyaly explică:

Am vorbnit cu o prietena despre un alt baiat in prezenta lui si in ziua aia am fost putin mai indiferenta cu el si nu prea i a convenit.cred ca s a suparat putin.