| Iwan a întrebat:

Am un baiat in clasa de care imi place foarte mult:$. Cred ca si lui ii place de mine. Dar nu e prea bun la invatatura.Si mie nu imi place chestia asta chatterbox. Oare ar trebui sa conteze mai mult caracterul straight face?(AStept Sfaturi. Da`u funda La cel mai bun sfat love struck)

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Hey; x! Daca tie iti place de el,chiar nu conteaza notele luihappy, ideea e sa nu aiba note foarte proaste gen 4, 5, 6 asta demonstreaza ca e prostut si in viata de zi cu zi.Insa daca are niste note decente{nu stralucite],nu inseamna ca nu il duce capul ci ca nu are chef sa invetehee hee. Caracterul conteaza mai mult bineinteles, da' sa nu fie de rasul lumii la scoala ca nu stie nimic cand il scoate un prof. la tabla.Ii spui si tu sa mai invete, sa se ocupe mai mul de scoala>:d

14 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Poi conteaza mai mult caracterul, cum se poarta cu tine si sufletul dar ai putea sa-l ajuti chiar tu sa invete sustinandu-l si incurajandu-l

| DeeaMarry a răspuns:

Normal, caracterul este cel mai important intr-o relatie. Acum, tu stii mai bine care sunt motivele pentru care el nu prea invata.
Tu inveti, iar el nu. Din start se poate observa o diferenta destul de mare in gandire intre voi doi. Si atunci, aveti lucruri in comun? Pentru ca daca raspunsul e nu, inseamna ca voi va placeti doar fizic, iar chestia asta nu poate face o relatie sa dureze prea mult.
Mai tarziu o sa vezi ca nu o sa aveti subiecte de discutie, ca lui ii plac unele lucruri, tie altele, tu ai anumite idei, iar el unele complet diferite. La un moment dat o sa te saturi!

| DragosMentol a răspuns (pentru DeeaMarry):

N-are treaba invatatul cu caracterul si gandirea stai linistitawinking.
Eu unul nu ma obosesc prea tare cu invatatul, dar minte am multa si e agera si raspicata crede-ma si caracter pe masura.

Deci nu conteaza astatongue

| DeeaMarry a răspuns (pentru DragosMentol):

Inteleg perfect ce zici! Stiu ca o persoana poate sa fie foarte inteligenta, insa sa fie de parere ca invatatul este o pierdere de timp.
E posibil ca la fel sa fie in cazul de fata. Gandeste-te insa ca ea, cel mai probabil, considera ca invatatura este foarte importanta. A si zis ca nu ii place faptul ca el nu invata. Prin urmare, deja au un caracter si o gandire diferita. Nu in sensul ca el ar fi mai putin inteligent, ci doar ca au preocupari diferite.
Nu invatatul in sine e problema, ci parerile lor distincte, de unde reiese si caracterul diferit! Nu stiu cat de usor le va fi sa ajunga la un punct comun, dar pot sa incerce totusi.

| DragosMentol a răspuns (pentru DeeaMarry):

Daca este sa o luam la nivel psihologic este intocmai cum spui tu.Dar daca ea vrea sa faca ceva trebuie sa-si schimbe ea mai intai gandirea si sa inteleaga ca nu asta conteaza, ci caracterul.Probabil iti pui intrebarea: de ce sa se schimbe ea? Pei pentru ca avand in vedere ca ei nu au niciun contact mai mult decat colegial nu-i poate cere lui sa se schimbe asa ca daca vrea ceva trebuie sa faca ea primul pas si sa inteleaga ce vrem noi sai explicam.

Seara placuta

| DeeaMarry a răspuns (pentru DragosMentol):

Desigur ca daca se hotaraste sa aiba o relatie cu el va trebui sa il accepte asa cum e. Dar trebuie sa se gandeasca bine inainte daca e dispusa sa faca asta si daca il place destul de mult.
Vreau sa iti spun ca si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare. Imi placea de un baiat care nu se omora chiar deloc cu invatatul. Imi placea foarte mult, deci am trecut peste asta. Dupa cateva luni mi-am dat seama ca nu aveam nimic in comun cu acel baiat. Eu invatam, el nu, lui ii placea un anumit tip de muzica, mie nu, lui ii placeau anumite activitati, mie nu. La un moment dat ajunsesem sa nu mai avem nimic de discutat, Acela a fost momentul in care am realizat ca mie imi placea de el doar fizic, insa din alte puncte de vedere nu ne potriveam deloc. Iar de asta as fi putut sa imi dau seama din momentul in care am stiut ca el nu era preocupat de invatatura(la fel ca mine), daca as fi avut mai multa experienta.
Desigur, pentru asta ea poate sa incerce, Nu o costa nimic! Poate ca pana la urma au totusi multe alte lucruri in comun happy

| Corina1325 a răspuns:

Faptul ca el nu invata bine nu ar trebui sa te influenteze. Ideea e sa va placeti reciproc, sa se comporte frumos cu tine si sa te simti bine in compaia lui. Daca isi da silinta macar sa nu invete si nu poate e ok. dar daca nici macar nu il intereseza partea cu invatatura.e problema lui. Si da, parerea mea e ca ar trebui sa conteze destul de mult caracterul. Eu cunosc o groazza de baieti care arata super bine dar frumusetea lor le este umbrita de caracter.care nu e ok. sau recirpoc.se comporta super, dar nu arata bine deloc. Trebuie sa aiba cate un pic din amandoua...hee hee

| ĄℓтNuмЄ a răspuns:

Andrei,Vlad,Sergiu, nu stiam de chestia asta...happy( si mie nu imi place si nici nu mi-a placut nici-o data de Emil!)

| ĄℓтNuмЄ a răspuns:

Toti baieti din cls sunt... stii uhappy

| Iwan explică (pentru ĄℓтNuмЄ):

Ai dreptate...

| ĄℓтNuмЄ a răspuns (pentru Iwan):

Poi. ce iti mai place de... nu stiu cine (Bogdansmug cu fata de drogatlaughing )

| ĄℓтNuмЄ a răspuns:

Zimi ca intrebarea asta ai pus-o pentru Luiza

| ella7 a răspuns:

Dupa parerea mea, dasteptaciunea conteaza 10-15%.Caracterul, insusirile sufletesti si bunatatea unei persoane sunt de nepretuit.

| Alex_9906 a răspuns:

Nu conteaza invatatul eu am ramas corigent la trei materii...dar sunt pe cale sa fiu in lotul national de box deci ma daore undeva de scoala...conteaza caracterul