| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg la scoala de care imi place mult, e dragut, se comporta cateodata frumos cu mine, cateodata nici nu ma baga in seama sau se cearta cu mine. Imi place de el, dar lui ii place de o fata din clasa, fiindca toata ziua se imbratiseaza, vorbesc, ea sta numai in bratele lui, si nu stiu ce sa fac sa mi-l scot din minte, fiindca nu cred ca merita. Sa continui sa incerc, sa fiu mai indrazneata, sau sa nu-l mai bag in seama si sa incerc sa-l uit?

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Din poza ta deduc că nu eşti foarte mare.Hmm să-ţi spun, băieţii de vârsta ta sunt foarte imaturi.Nu ştiu ce înseamnă o relaţie pentru ei este o joacă, dar fără supărare, nu cred ca ştii nici tu.Eu zic să mai aştepţi măcar 4 ani.Şi dacă vrei un iubit caută unul cu 2-3 ani mai mari ca tine.

| mona a răspuns:

Incearca sa-l uiti, crede-ma ca e mai bine asa, oricum el place pe alta ceea ce inseamna ca tu deocamdata nu ai nicio sansa

| FrumushikaTha a răspuns:

In primul rand aia e o poza de cand eram eu mai mica, de vreo 2 ani acum arat altfel da eu am intrebat frumos. E ceva ilegal sau ce sa-ti placa de cineva?

| Dudux a răspuns:

Buna! Eu cred ca nu trebuie sa renunti.Mai incearca macar o saptamana sau 2 saptamani sa te observe.O sa iti dau niste sfaturi.
1.Sa incerci sa vorbesti cu el...
2.Sa vorbesti cu fata de care ii place la el si sa vezi cum se comporta sau... cum este ea ca sa stii ce tipuri de fete ii plac.
3.Sa nu o copiezi pe ea.Sa fii cat de originala si. daca te certi cu el sa ii spui ca nu ar trebui sa se comporte asa cu tine.
4. Incearca sa gasesti subiecte de vorbit cu el..placute pentru amandoi.
Sper ca aceste sfaturi ti-au fost de folos!

| crack123 a răspuns (pentru Dudux):

Tu ai vazut cum arata asta mica in poza? Are maxim 12 ani... vezi-ti fetito de carte si lasa baietii pentru mai tarziu.

| Dudux a răspuns (pentru crack123):

Bine spui big grin