| Pupamadulke123456 a întrebat:

Am un iubit de 1 an si 5 luni si observ ca in ultimul timp se comporta ciudat... am incaput sa facem dragoste in septembrie 2012 si din inainte s-a racit, am crezut ca daca fac asta o sa'l apropi mai mult, dar a fost pe dos...
Nu stiu ce e cu el ...si cel mai important e ca nu stiu ce sa fac...
Da-ti-mi niste sfaturi...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Niciodata sexul nu drege o relatie stricata, asta stie oricine. gandeste-te daca gresesti in alt fel si remediaza problemele (poate esti geloasa sau cicalitoare, sau nu esti grijulie cu el). daca esti 100% sigura ca tu te comporti asa cum trebuie, provoaca-l la o discutie serioasea. Poate se poate remedia. sau poate e cazul sa mergeti fiecare pe drumul lui.

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Si-a vazut manzul in grajd si acum face din tine ce vrea.

| Pupamadulke123456 explică (pentru Emilian65):

Nu e asa pentru ca acum ma intereseaza mai mult de fericirea mea decat fericirea lui

| h3r a răspuns:

Și tu ești din 97? Nu vreau să mă gândesc cum ai putut lua această decizie... total greșită.
Dacă el era prost, de ce te-ai luat după el?!

Nu mai continua dacă el nu-și schimbă comportamentul, ori dacă tu nu te schimbi!

| Cristiann25 a răspuns:

Are dreptate Brigaela. Poate nu ii arati ca il iubesti, poate esti prea geloasa si il indepartezi.Succes.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Da da da... sigur nu i arata. ai un stil tare ciudat tu de a judeca fetele pe aici.

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Eu spun clar in fata omului nu spun ce ar vrea sa auda ca nu are rost.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Nici eu nu fac asta si cred ca sunt putin cei care fac asta. stii care e raspunsul meu pentru ea si sunt sigura ca nu e cel pe care vrea sa l auda si anume ca el deja si a pierdut interesul fata de ea (poate intre timp i a crescut fata de altcineva)si... poate ea de acum sa se puna si in cap ca oe el nu il mai intereseaza.

cat despre raspunsul tau... din moment ce fata s a culcat cu el si citind asa printre randuri nu a parut sa i fie usor, eu cred ca i a aratat ca ar face orice pentru el ca sa i fie aproape. deci problema e mai putin la ea si mai mult la el...

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Aoleuuuu! Tu crezi ca ea ar vrea sa auda "nu mai ai nici cel mai mic interes pentru tine"? Daca il iubeste nu ar vrea sa auda asta NICIODATA dar vad ca tu i-ai spus-o.Cu gandirea asta m-ai lasat na nu mai zic nimic succes in continuare.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Tu ori n ai citit bine, ori n ai inteles nimic si in cazul asta... nu are rost sa ti mai zic nimic.

| e7d7n7 a răspuns:

Păi la 15 sau 16 ani câţi ai tu ce voiai? Ar trebui să accepţi că ai fost prostită şi să treci mai departe!

| 26Geo a răspuns:

Mda...daca ne cereai sfatul inainte sa faci pasul asta, sigur te puteam ajuta cumva.Acum nu prea cred ca se poate face ceva in sensul asta.Parerea mea e ca el nu te mai vrea, isi cauta pe altcineva, si faptul ca ai facut pasul asta si nu l-ai apropiat poate inseamna ca pentru el ai fost doar o joaca.Asta e, acum tot ceea ce poti face e sa mergi mai departe.Cauta-ti pe cineva sa te iubeasca si ai grija data viitoare ce faci. Daca ai nevoie de ajutor, vom fi aici sa te ajutam.Bafta

| Pupamadulke123456 explică:

Multumesc pentru sfaturi. Poate o sa-mi caut pe altcineva care sa ma iubeasca.Nu prea ma mai dor acum nici cuvintele rele pe care mi le spune.Asta inseamna ca iubirea se cam stinge incet, incet.