| Ciprian_Pietrar_1996 a întrebat:

Buna,am un prieten care se masturbeaza de mult timp si acum are 18 ani,are perietena, si a incercat sa se lase de masturbare dar doar 3 saptamani a reusit,si apropo se masturba in fiecare zi,cam in cat isi revine? Face fotbal de performanta,mananca multe fructe si legume si ia niste medicamente cu calciu, is va revenii repede?

10 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

"am un prieten care se masturbeaza" rolling on the floor)) mi-au dat lacrimile, cine te crede?
din ce sa-ti revi?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Masturbarea nu e o boala, eu am 32 de ani si ma masturbez in fiecare zi si n-am nici un stres. Care-i problema? Da si cand am si cand n-am pe cineva, multi barbati continua sa se masturbeze chiar daca au prietena. Din ce sa-si revina?

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Cu multa ambitie si rabdare de a se lasa de masturbare isi va reveni, dar dupa o peroada mai lunga de timp.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Sunt sigur ca te droghezi, altfel nu se explica ce spui, din moment ce masturbarea nu e o boala si nu afecteaza sanatatea. Detalii pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

La tine ce e simpla banuiala exprimata de un ignar care s-a informat de pe radio sant capata statut de fapt dovedit in mod obiectiv de stiintele medicale.

| Seba2013 a răspuns (pentru Emilian65):

Ignarul este el, care nu vede oamenii care sufera si sunt dependenti de masturbare.
Sigmund Freud un medic neuropsihiatru, a recomandat dorgurile, se droga chiar si el.
Din cauza lui au inceput sa se drogheaza multi oameni.
Spune el: Cocaina nu are nici un efect negativ, doar efecte pozitive.
Ulterior s-a descoperit ca are efecte negative, si ca el stia, dar banii i-a orbit mintea.

| Seba2013 a răspuns:

Http://www.trilulilu.ro/......rima-parte

Sunt 4 parti, ascultale pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o sa-si mai revina daca continua sa se masturbeze. Se agraveaza si o sa-si dea la laba cu doua maini pana ameteste. laughing

| alin1317 a răspuns:

Faza este ca tu esti acel "prieten" :-)). Nu este nicio problema, daca tu asa vrei, masturbeaza-te in fiecare zi :-))

| Ciprian_Pietrar_1996 explică:

Nu eu nu ma masturbez pentru ca am prietena si nu fac chestii de genul asta laughing in 2-3 luni isi revine Emilian?