| Ctynnaa a întrebat:

Bunakiss. Am vorbit cu un baiat 3 luni, doar ca prieteni, si am inceput sa ne simpatizam, dar s-a bagat o prietena, el i-a cerut prietenia, nu a acc inf. nu conteaza. cum pot sa il uit? mentionez ca este in clasa mamei mele, si il vad foarte desoh go on.

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

S'a bagat? Adica are ea vreo vina? :O
Oricum! Ar trebui sa-ti fie indiferent. Daca spui ca incepusei sa il simpatizezi, adica doar il placeai, ce e de uitat? Doar atunci cand ti la cineva, poti spune ca il vezi tot timpul, si cand tii ochii inchisi si deschisi etc.

| Cypronge a răspuns:

Ati vb pentru o perioada scurta ca si aminci, probabil prin messenger, iar discutile pe messenger nu sunt acelasi lucru ca si discutile si intalnirile in viata reala, si pe deasupra el nici nu a fost prietenul tau si nici nu aveti atatea amintiri impreuna, deci nu prea ai ce uita, pentru ca nu a fost nimic.
Ai putea sa iti cauti un hoby o pasiune ca sa iti ocupi timpul liber intr-un fel productiv si benefic pentru tine, incearca sa faci un sport, aia iti va lua gandul de la micile probleme pe care le ai la aceasta varsta de ...banuiesc ca ai undeva sub 14 cel mai probabil 12.

| Ctynnaa explică:

| Veronica_4264 a răspuns:

Pai din cate spui tu, voi doi nu ati avut nicio relatie. A simpatiza pe cineva nu inseamna neaparat a iubi. Relatia voatra de prietenie s-a stricat din aceasta cauza? poate ar trebui sa vb cu el, sa vezi daca si el are sentimente pentru tine si daca nu atunci poti sa te gandesti sa il uiti. Daca este singur si are sentimente pentru tine ar trebui sa te regandesti asupra deciziei. Dar daca nu atunci tot ce trebuie sa faci e sa iti ocupi timpul, sa nu te gandesti la el si de ce nu sa ai o relatie cu alt baiat. Timpul va vindeca totul si vei vedea ca daca nu veti avea o relatie macar sa ramaneti prieteni avand in vedere ca va vedeti destul de des.