| Dydy_7659 a întrebat:

As avea si eu o intrebare.
M-am hotarat sa imi incep viata sexuala, si am aflat ca dupa dezvirginare nu mai ai voie sa ai contact sexual imediat...cateva zile. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| blue-star a răspuns:

Salut! De obicei ar trebui s aiei o pauza de vreo 2-3 zile sau mai mult, deoarece in organismul tau s-a intamplat o asa zisa,, schimbare''.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e obligatoriu sa fie asa! Depinde foarte mult de cum resimti tu inceputul! Daca esti sanatoasa si ok, si mai ales daca nu ai avut dureri si sangerare semnificativa, o poti face iar relativ repede, dar cu mare atentie la igiena si prezervativ!

| cossmy a răspuns:

Singuru motiv pentru care se zice asta, e ca exista posibilitatea sa te mai doara. Insa daca te "incalzesti" bine inainte, poti sa o faci oricand dupa dezvirginizare

| lindsay a răspuns:

Nu este adevarat. Indiferent de perioada care o ai intre contacte, acea schimbare este deja facuta si organismul va reactiona singur pe masura ce trece timpul. Poti avea un alt contact si dupa 2 ore sau 1.nu are nicio importanta. Tine doar de preferintele personale.

| yonwzza a răspuns:

Nu e adevarat dupa ce ai inceput viata sexuala poti sa sa o faci cand o vrei tu