| Darja111 a întrebat:

Bună.Aș dori cât mai multe răspunsuri la întrebarea mea. De câteva zile am dureri premenstruale dar nu am deloc sângerări. Dupa metodaa calendarului îmi arata ca ciclu ar fi trebuit să mi se inceapa pe 1 octombrie dar astazi este deja 4 și nimic dar înca mă doare burta. Luna trecută îmi venise pe 3 menstruatia. În iulie avusem contact sexual fără ejaculare. Dar după aceasta mi-a venit menstruatia regulat, dar luna aceasta îmi este frică să nu fie vorba de vreo sarcina

3 răspunsuri:
| Armyanka a răspuns:

Pai dacă ti-a venit luna trecută și nu ai mai avut niciun contact sexual din IULIE nu are cum sa fie vorba de o sarcina. Era motiv de îngrijorare dacă nu îți venea nici luna trecută.

| Teo29 a răspuns:

Metoda calendarului=risc sporit de sarcina.

Folositi protectie pe viitor mereu

Repeta testul peste inca alte 2 sapt.

| Stegman a răspuns:

O sa ti vina. Poate ai o dereglare hormonala, sau o mica raceala. Ar fi bine cand mai faci sex sa te protejezi, nu mai stai cu stres pentru o sarcina nedorita. Pupici