| anonim_4396 a întrebat:

Bună
Am o problemă. Trebuia sa mi vina ciclu in fata de 8 octombrie dar nu mi-a venit încă. Contact sexual nu am avut de 3 luni...si atunci a fost protejat. Luna trecută si acum 2 luni (august) mi-a venit normal. Dar acum nu. Ma doare rău burta, îmi e greață îmi vinr sa vomit. Nu am stabilitate. Test dr sarcină am facut dar e negativ.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o sarcina extrauterina?!
Mergi la ginecolog!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pana in prezent nu a mai existat si alta data o intarziere de peste 12-14 zile, atunci trebuie sa te prezinti la o consultatie ginecologica cat mai urgent. Daca au mai existat intarzieri si alta data, atunci este posibil ca si acum sa fie vorba tot de o intarziere si simptomele descrise sa fie de fapt cele premenstruale. Rezultatul testului poate fi considerat ca fiind corect, valabil doar daca testul a fost efectuat dupa data de 15 octombrie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea ta, mergi de urgenta la medicul ginecolog sa vada care este problema de nu ti-a venit ciclul pana acum.