| madalyna a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce sa fac.Imi place mult de un tip si eu cred ca si el ma place (mi-am dat seama pentru ca ma priveste mai tot timpul la ore, ma ajuta mereu cand am vreo problema, incearca mereu sa se apropie de mine ma atinge etc)doar ca s-a intamplat ceva care a schimbat radical totul.Acum cateva zile un baiat din clasa nu ma lasa in pace ma imbratisa, ma gadila, sa asezat in banca cu mine, incerca sa ma sarute, etc si acel baiat pe care il plac a vazut totul si de atunci totul s-a schimbat iar el sa "combinat"ca sa zic asa cu o fata din scoala si acum eu nu stiu ce sa fac.Eu am vorbit cu el pe mess si mi-a spus ca acum e cu o fata si eu i-am spus "bravo tie" si am iesit.La scoala ma priveste in fiecare ora ma apara, ma face sa rad si azi am pus eu mana pe banca si el a pus mana langa mana mea.As vrea sa-l uit dar nu prea reusesc... voi ce ma sfatuiti sa fac

Răspuns Câştigător
| stelutza2196 a răspuns:

Vorbeste deschis cu el:p mess sau chiar "face to face" (parerea mea este ca asa este cel mai bine, asa ii poti vedea mai bine reactiile). Spune`i despre tot ce simti, spune`i ca`ti place felul lui de a fi si ca daca si el simte aceleasi lucruri pentru tine e o prostie sa amageasca o alta fata degeaba si ca de fapt cei care ar trebui sa fiti impreuna sunteti voi. Nu cred ca ar trebui sa lasi prea mult timp sa petreaca pentru ca asa cum se nasc unele sentimente, asa pot sa si dispara. Fii cat mai rabdatoare ca el si incearca sa-l intelegi: stii uh, baietii nu prea o au ca exprimarea sentimentelorbig grin. Bafta!

2 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

De ce sa-l uiti?-.- fetele din ziua de azi:-J

| ancik_2425 a răspuns:

Daca nu poti sa-l uiti incearca sa-i spui despre sentimentele tale si daca cu adevarat simte ceva pentru tine o sa te inteleaga