| isabella11 a întrebat:

As vrea sa va cer si eu un sfat. Am 19 ani si sunt pe cale sa termin liceul. Voi merge la Timisoara pentru ca asa vor parintii mei, desi este foarte departe. Prietenul meu a terminat liceul anul trecut si a hotarat sa ma astepte un an si sa vina cu mine la Tm. Vrem sa stam impreuna intr-un apartament, insa nu stiu cum sa-i spun tatalui meu care este foarte strict si sunt aproape convinsa ca nu o sa fie de acord. Suntem de 3 ani impreuna si ne iubim foarte mult. Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai intai vorbeste cu mama ta si lamureste-o.Cu ajutorul ei, o sa-l convingeti si pe tatal cel "strict". Prietenul tau a sacrificat un an din viata lui doar ca sa fiti impreuna.Va trebui sa gasesti si tu curajul sa-ti infrunti si sa-ti convingi tatal. Poate ca va fi chiar mai multumit stiind ca nu vei fi singura acolo si ca exista si un baiat pe care il iubesti in viata ta, deci n-o sa stea nelinistit ca cine stie ce faci tu pe-acolo.Hai,curaj!

5 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

L-as infrunta pe tatal meu si i-as spune ca sunt majora, sunt constienta de faptele mele si sunt dispusa sa imi asum orice risc cu el. Cea mai buna cale e sa ii arati ca esti matura si foarte sigura de pasul pe care urmeaza sa-l faci. Good luckwinking

| Allexis a răspuns:

De ce trebuie sa stie ai tai cu cine stai in apartament?

| sysy_1065 a răspuns:

Eu i-as spune mai pe ocolite mai cu rusine dar i-as spune pentru ca esti destul de mare si-ti poti purta singura de grija.si pana la urma daca tatal tau nu este de acord faci ca tinewinkinguh stai cu el nu tatal tauwinking:*:*:*sper ca ti-am fost de succes. oricum o sa se afle la un momendat :*

| DeeaDeeutza a răspuns:

Isabella. hmm dificila intrebare. Spune-i tatalui tau - Tata vreau sa stau cu prietenul meu in propia locuinta, am plecat deja pe 20 de ani. nu sunt mica. au trecut deja 3 ani de cand sunt cu el. si doar nu vrei sa stea la noi in casa nu? asa ceva Noroc pa

| Alexandru4234324 a răspuns:

La 18 ani am plecat de acasa am pus degetu pe o harta si am plecatlaughing) deci esti majora nu cred ca e vreo problema atata timp cat va descurcati cu bani, alea alea. Luati aceasta decizie pas cu pas sa fi sigura ca faci cee ce trebuie.