| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va spun si eu o mica problema si poate ma ajutati.Cunosc un baiat de aproximativ 2 ani, il iubesc, ma iubeste insa nu are curajul sa-mi ceara prietenia.De curand am cunoscut un tip, glumet, un baiat cum ar vrea cam orice fata sa aiba langa ea... mi-a dat de inteles ca ma place insa eu nu sunt sigura ca il plac(poate confuz felul in care se comporta cu mine cu placutul). Treaba e ca nu vreau sa-l ranesc si sa fim in continuare prieteni pentru. ca eu iubesc pe altcineva. Mi-e teama sa-i spun ca nu simt nimic acelasi lucru pentru. el din cauza ca poate nu vom mai fi prieteni si chiar nu vreau.Intrebarea mea este cum ii spun eu lucrurile astea fara a-l rani si fara a strica prietenia care ne uneste? va rog ajutati-ma pentru. ca nu stiu ce sa fac...

2 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Salut, deci asa problema ta e foarte simpla de rezolvat. Ar fi bine sa-i spui baiatului cela ca iubesti pe altcineva, ca daca nu o faci si ceva se intimpla, poti sa-l pierzi pe cela pe care il iubesti, si celalalt ar putea sa se intoarca cu spatele la tine, intelegi. Pur si simplu trebuie sa ai curajul sa spui NU baietilor, cam atat, succes multwinking

| sandulache a răspuns:

Buna.
Spune-i ca nu poti sa fiti in preuna si ca iubesti pe alcine va ca asa il fai sa sufere mai mult de cat tu iti imaginezi, zi ca iubesti pe alcine va si doresti sa ramineti in continuare preteni, asta e sfatul meu.Bafat